Zlato: Efektivní ochrana úspor před zvyšující se inflací

Máte naspořené finanční prostředky a bojíte se inflace. Ano, znehodnocení měny v průběhu času je vždy reálné a nyní hrozí snad ještě více. Vždyť v loňském roce se u nás inflace vyhoupla na 3,2 %. To není zrovna úplně nejméně. Nejlepší ochranou před inflací je dlouhodobě výhodné investování naspořených finančních prostředků. Alternativ je dnes vcelku hodně. Která je aktuálně nejvýhodnější?

Zapomeňte na nemovitosti, vsaďte na zlato

Jasně, docela dobře by bylo možné investovat do různých nemovitostí. Jen je zapotřebí počítat s tím, že musíte mít naspořené miliony korun. Nemovitosti mají dnes doslova astronomické ceny a rozhodně se na ně nevyplatí z investičního pohledu půjčovat. Jestliže myslíte na dnes tolik populární kryptoměny, pak vězte, že jejich cena je poměrně kolísavá. Dlouhodobě se investice do nich také nedoporučuje. Prostě a jednoduše vítězí zlato. Důvodů pro jeho nákup je spousta a rozhodně se nejedná pouze o možnost pořízení tohoto drahého kovu bez DPH.

Optimální dlouhodobá investice

Jednoznačně. Vždyť hodnota zlata se šplhá v dlouhodobém horizontu neustále nahoru. Proč? Jelikož se světové zásoby nejdražšího kovu postupně snižují. Zlato navíc umí posílit v době nejrůznějších krizí. Nyní si lidstvo prochází dobou covidovou a je člověk nikdy neví, jaké přijdou v budoucnu. Někdy vzroste cena zlata i skokově a vydělat lze solidně během pár měsíců.

Jednoduchý nákup i prodej

Jestliže si chcete koupit zlato, není nic jednoduššího. V e-shopu www.zlate-mince.cz jej nabízejí v mnoha variacích. Oblíbené jsou hlavně mince a slitky. Zapomenout ale nelze třeba ani na tradiční zlaté cihličky. Jedná se o osvědčeného obchodníka, který má pobočku také v Praze v Obecním domě. V České republice působí již 17 let a nabízí zlato nejvyšší kvality. Mimo jiné ho tady můžete také prodat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *