4 rady pro výběr stylového bytového textilu

Potřebujete vybrat stylový bytový textil, ale nevíte, podle čeho se orientovat v pestré nabídce? Není se čemu divit, protože na internetu i v kamenných obchodech se nachází nejrůznější množství druhů, variant a barevných provedení. Následující článek vám může nabídnout nový pohled na danou problematiku. Podle uvedených 4 rad jistě nebude problém zvolit ten správný kousek bytového textilu.

Barevné sladění

Při výběru bytového textilu jsou samozřejmě důležité nejrůznější praktické parametry, jako jsou použitý materiál , nebo rozměry. Velmi ale záleží na barevném provedení, případném vzoru a vhodnosti k dalšímu vybavení. Je dobré ladit každou místnost do podobných barev či pracovat s kontrasty, které se vám budou líbit.

Záclony se správnými rozměry

Z pohledu praktických parametrů jsou důležité například rozměry. Jde o problém, který můžete mít, když vybíráte záclony. Nejdříve si vždy promyslete, jestli chcete záclony přes celé okno, nebo pouze krátkou variantu. Podobné je to i v případě, kdy vybíráte závěsy.

Kvalitní povlečení

U povlečení je důležité dávat pozor nejenom na designové provedení, ale také na kvalitu materiálu. Nejlepší variantou je bavlna. Ta je jemná při doteku s pokožkou, prodyšná a dokáže absorbovat přebytečnou vlhkost. Může mít také mnoho úprav, kdy se povlečení méně mačká, či má přirozeně chladivý efekt jako v případě saténu.

Nezapomeňte na doplňky

Kromě větších kusů bytového textilu, jako jsou záclony, závěsy, nebo povlečení, nezapomínejte ani na menší doplňky v podobě ubrusů, utěrek, předložek, ručníků a dalších prvků. Při výběru každého kousku samozřejmě sledujte, jestli bude ladit k ostatnímu vybavení. V případě praktických věcí, jako jsou ručníky a osušky, také zkontrolujte kvalitu materiálu pro nejlepší vlastnosti při sušení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *