Práce realitního makléře může mít pro mnoho lidí své kouzlo. Jak vypadá denní činnost?

Pokud už vás nebaví zaměstnání, které jste vykonávali dosud, pak je možná čas začít uvažovat o změně profese, díky níž se vám pravděpodobně zvedne i životní úroveň. Velmi zajímavou a pro mnohé lidi lákavou činností může být práce realitního makléře. Co obnáší a jaké má výhody?

Trpělivost a aktivní přístup jsou pro realitního makléře nezbytnými vlastnostmi

Práce v realitách zdaleka není pro každého. Je třeba mít na paměti, že zejména začátky nemusejí být úplně lehké, než si vybudujete patřičné portfolio klientů a získáte dobrou pověst, jež se postupně rozšíří mezi lidi. Pakliže se ale realitní makléř práce nebojí a je schopný, dají se touto činností vydělat vysoce nadprůměrné peníze. Plat realitního makléře je odvozený především od jeho schopností, intuice, komunikace s klienty, ale i mnoha dalších aspektů.

Makléř rozhodně není jen prodejcem a zprostředkovatelem

Práce realitního makléře je často vnímána jen jako prodávání nemovitostí. To však zdaleka není jedinou náplní. Makléř, chce-li být skutečně úspěšný, funguje do jisté míry jako finanční a právní poradce, terénní pracovník, asistent svých klientů, psycholog a stratég. Jde o komplexní službu, které je třeba se věnovat naplno.

Výhodou je fakt, že jste pány svého času, sami si můžete uzpůsobit pracovní den dle svých potřeb, stačí, když uvážíte rovněž potřeby a nároky svých klientů. O tom, jak se stát realitním makléřem, se již napsalo mnoho. Měli byste mít především rádi kontakt s lidmi, být aktivní, protože nebudete pouze sedět u počítače. Hodně času prožijete v terénu, prohlídkami nemovitostí, setkáváním s klienty a zájemci o nemovitosti. Základem je flexibilita a schopnost být k zastižení, pokud si to situace žádá.

Práce realitního makléře je volným podnikáním, nejste zaměstnáni na hlavní pracovní poměr, DPP či DPČ. Takto to alespoň funguje, pokud pro spolupráci zvolíte známou realitní kancelář RE/MAX, která právě nyní hledá nové realitní makléře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *