Vyrážíte na dovolenou? Není pojištění jako pojištění, vyberte na základě vaší destinace

Pomalu se blíží doba dovolených a zároveň se i vyjasňují podmínky pro letošní cestování. Zatímco v některých zemích se lze prokázat pouze negativním testem, někde je vyžadována alespoň první dávka očkování. I tak jsou ale volné hranice příjemnou změnou a s trochou optimismu nás možná tento rok čeká o něco normálnější léto.

Léto, ve kterém se může spoustu věcí přihodit, a covid-19 není zdaleka to jediné. Nezapomeňte proto na cestovní pojištění. To je jedním z pojišťovnických produktů, který lze v dnešní době sjednat online přes telefon, a není výjimkou, že tak lidé činí kolikrát i cestou na letiště. Výsledkem jest rychle sjednané a zaplacené cestovní pojištění, které však často nemusí odpovídat reálným požadavkům.

Letíte letadlem, máte naplánovanou sportovně-adrenalinovou dovolenou, míříte do země s extrémně drahou zdravotní péčí nebo do země, jejíž bezpečnostní situace je přinejmenším kolísavá? To vše jsou faktory, které byste měli brát v potaz a bohužel, neplatí, že lze na každý výlet za hranice aplikovat jeden druh cestovního pojištění. To, co vám stačí na Slovensku, vám totiž nemusí stačit v USA. Dle srovnávacího portálu porovnej24.cz je nejdůležitější zvolit dostatečně vysoké léčebný výlohy. Ty by v zemích Evropy měly dosahovat alespoň tří milionů korun a v zemích mimo Evropu alespoň pěti milionů korun.

Každá země má dále svá specifika a sjednání pojištění podle země, do které máte namířeno, je krok, který nakonec oceníte. Takto přehledně má svou nabídku seřazenou i web porovnej24.cz, kde jste po rozkliknutí jednotlivých zemí upozorněni, na co si máte při sjednávání cestovního pojištění pro danou destinaci dát pozor. Dle statistik Češi nejčastěji jezdí na Slovensko, do Chorvatska a do Itálie. V první desítce je však také Francie, Španělsko nebo Řecko.

Obecně můžeme pozorovat vzrůstající trend dovolených i v exotických zemích. Míříte letos také za oceán? Pokud ano, dbejte na to, aby vaše cestovní pojištění poskytovalo nepřetržitou asistenční službu. Specialisté pojišťoven vám mohou pomoct v případě úrazu nebo třeba s jazykovou bariérou, pokud se ocitnete ve svízelné situaci. V dnešní době myslete také na pojištění storna zájezdu. Přece jen nikdy nevíte, co se může stát.

Na porovnej24.cz můžete cestovní pojištění nejen srovnat, ale rovnou i sjednat a zaplatit online. Samotné srovnání vyžaduje jen pár základních údajů o cestě a trvá necelou minutu. Veškeré papírování za vás pak zařídí společnost a po zaplacení pojištění obdržíte obratem veškerou smluvní dokumentaci e-mailem. Pojistnou smlouvu a asistenční kartu obsahující všechny důležité informace tak budeme mít vždy u sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *