Patrik Malios spouští Vydavatelství Čas. Sází na kvalitní informace a chce kultivovat české mediální prostředí

„Vnímali jsme obrovský propad v kvalitě tradičních online médií,” zdůvodňoval Patrik Malios pohnutky, které ho vedly k nedávnému založení Vydavatelství čas. Malios touží po tom, aby čtenáři magazínů, které pod vydavatelství spadají, dostávali ověřené a hodnotné informace.

Vše začalo magazínem CZECHSIGHT

Patrika Maliose provází věda a technologie celý jeho život. Je absolventem ČVUT a zájem o technologie se promítá do jeho osobního i pracovního života. Jeho prvním velkým projektem byl online magazín CZECHSIGHT, který se věnuje právě technologii, vědě, ekologii a popularizaci těchto témat v běžné společnosti. Dnes se CZECHSIGHT řadí mezi nejnavštěvovanější online magazíny s touto tematikou. Společně s Patrikem tento magazín tvoří studenti a absolventi technických a přírodovědných oborů vysokých škol.

Protože je ale Patrik přirozeně ambiciózní, pocítil potřebu rozšířit závěr svých aktivit. S jedním magazínem se nespokojil. Spojil se tak se startupistou a copywriterem Lukášem Benzelem a rozhodl se založit Vydavatelství Čas. Pod něj přijal i online magazíny, které zastřešoval právě Lukáš Benzel. Tím nejznámějším byl lifestylový magazín kamoska.cz, který funguje už více než 10 let a pojednává o typických tématech pro ženy a slečny.

„Chceme přinášet čtenářům přidanou hodnotu“

Vydavatelství Čas spojuje odborný a tematicky specializovaný obsah. Za své přijalo zlepšení českého online mediálního prostoru. „Vydavatelství Čas vzniklo s jasným záměrem, a to je kultivace českého online mediálního prostoru. Vnímali jsme neprofesionální přístup jak ke čtenářům, tak klientům“, zmiňuje Patrik Malios motivaci k založení nového vydavatelství a taktiku, s níž chce vyrazit do boje s konkurencí.

Celé vydavatelství klade velký důraz na odbornost a podložené informace. „U nás máme zavedené procesy a standardy kvality. Není možné napsat o něčem, co například není podložené nebo nedejbože vůbec není pravda. Produkty, které propagujeme, ve velké míře i sami testujeme a snažíme se do celého procesu přinášet přidanou hodnotu“, zmiňuje zakladatel nejdůležitější pilíře, na kterých by mělo Vydavatelství Čas stát. Boj proti dezinformacím a laciným clickbaitům, jak o něm mluví sám zakladatel, reprezentuje socha lva, který zápasí s hadem. Tento výjev hraje prim na úvodní stránce webu vydavatelství.

Vydavatelství zastřešuje několik magazínů

V současné zastřešuje Vydavatelství Čas několik online magazínů s různou tematikou. Kromě již zmiňovaného webu kamoska.cz se jedná například o magazín o průmyslu profiprumysl.cz. Zde se objevují především témata spojená s automobily, energetikou, těžkou, farmacií, IT a telekomunikací, potravinářstvím či stavebnictvím.

O designu a architektuře píše magazín Next Floor. V něm se objevují tipy a inspirace na praktické i designové vybavení do kanceláří, ukázky jedinečných designových budov a další trendy z architektury a designu obecně.

Tipy, chytré nápady a inspirativní fotogalerie nabízí magazín o bydlení bldn.cz. Portfolio vydavatelství doplňuje magazín o marketingu marketaci.online.cz, který mapuje dění ve světě marketingu, přináší přehled o novinkách, nových marketingových nástrojích, návody a tipy například na správu sociálních sítí, obsahu na webu apod. Také skrze články a rozhovory zprostředkovává zkušenosti profesionálů z oboru.

Přínos, který zastřešení všech těchto magazínů pod jediné vydavatelství poskytuje, spočívá v možnosti jejich vzájemného propojování. Pokud se některá témata v různých magazínech tematicky střetávají, vzájemně se prolinkují. Slovy autorů samotných se tak velmi snadno staví kompetenční můstky.

Redakce plná studentů, absolventů i akademických pracovníků UK

Chod redakce Vydavatelství Čas mají na starost převážně vysokoškoláci, ať už studenti, absolventi, nebo dokonce vědečtí pracovníci. Kromě psaného obsahu produkuje vydavatelství i podcasty, reportáže či videa.

Vydavatelství Čas sídlí v pražském Újezdě ve Zborovské ulici. Konkrétně v prostorech Foch coworkingu, tedy prostorách, které sám Patrik Malios zrekonstruoval a nyní provozuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *