Výhodné nákupy, aneb jak ušetřit peníze

Výhodné nákupy, aneb jak ušetřit peníze

Řeší to každý z nás, každý měsíc je to stejné. Mnozí z obyvatel žijí, jak se říká od výplaty k výplatě. Je to smutné zjištění, ale bohužel je to tak. Situace, která již několik let panuje v ČR, je opravdu žalostná. Důchodci, kteří celý svůj život tvrdě pracovali, mnohdy nemají ani na základní potraviny, kdežto ti, kteří se práci úspěšně vyhýbali celý svůj život, si měsíc bez velkých nákupů nedokážou představit. Pokud, máme tedy každý měsíc hluboko do kapsy, musíme nakupovat s rozumem, abychom na konci měsíce měli alespoň malou finanční rezervu.

Jak nakupovat?

Většina lidí se posmívá seniorům, kteří se každý týden perou o olej, či cukr v akci v supermarketech. Lidé na ně nadávají, vymýšlí různé vtipy a televizní reportéři tyto scény rádi uveřejňují v televizních novinách svým divákům, mnohdy s rádoby vtipnými hláškami typu, za rychlost, kterou se vyprodalo dnešní mléko v akci, by se nestyděla ani Kobra 11 ve svém seriálu. Je to snad někomu směšné?, ano je, zejména těm, kteří nejsou v situaci, kdy si musí vystačit s devíti tisíci měsíčně, a musí jim něco zbýt na léky a další výdaje. Dle mého názoru je to spíše smutný obrázek toho, jak je nastaven systém v ČR.

Ovšem, pokud se vrátíme k tomu jak nakupovat a ušetřit, můžeme zkusit nakupovat nejenom v akcích supermarketů, ale také si můžeme odpustit spoustu zbytečných výdajů spojených například s nákupy kávy v kavárnách, či jídla ve fast foodech, které je předražené. Nemusíme nakupovat potraviny ve velkém množství, které se nám v lednici zkazí. Podle mě, není ani rozumné dělat velký nákup jednou za měsíc, jelikož pokud máme velké množství jídla v lednici, stále nás bude lednice táhnout k tomuto jídlu jako magnet, a podlehneme chutím. Mnohdy nám takové nákupy v lednici dlouho nevydrží a většina z nich se posléze vyhodí. Není tedy na škodu si pevně napsat každý den, co je potřeba koupit z čeho můžeme uvařit nejlépe na dva dny, nekupovat zbytečnosti a hlavně dívat se v obchodech na to, co kupujeme. Jelikož není pravda, že to co je drahé, je také kvalitní. Značky typu BIO, o kterých si myslíme, že jsou tím nejlepším, co můžeme tělu dát, mnohdy vydělávají právě na označení BIO, nebo FIT. Nechoďme tedy jako stádo ovcí za reklamami, které vypadají lákavě, mnohdy tyto reklamy klamou. To samé platí o slevových akcích, ve většině případů takto nakoupíme zboží ještě dráž, než před samotnou slevou, stačí přemýšlet nad tím, co a proč nakupujeme. Náš život bude jednodušší a ušetříme spoustu peněz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *