Unikátní 600 km dlouhá páteřní optická síť FibreNet je hotová

V uplynulém koronavirovém období se každý z nás přesvědčil, jak nezbytná se pro nás všechny stala možnost permanentního připojení k internetu. Děti se potřebovaly připojit na online výuku, lidé pracovali z domova, nebo si rodiny chtěly objednat nákup s dovážkou. Tato potřeba se časem dokonce navyšovala. Aby vše správně fungovalo, je zcela nezbytné precizní a nepřetržité připojení k telekomunikační infrastruktuře.

Navzdory pandemii Suntel Group neustále upevňuje svoji tržní pozici

Z pohledu dodaných služeb byl rok 2020 pro mezinárodní společnost Suntel Group mimořádně výjimečný i přes probíhající covidovovou pandemii. S investiční skupinou DRFG ida Rusňáka, zaměřenou na fondy a dluhopisy Suntel Group začala spolupracovat již v roce 2015 a svou pozici na trhu neustále navyšuje. Suntel Group poskytuje telekomunikační služby pro výstavbu a provoz sítí ve:

 • Švýcarsku,
 • Německu,
 • Rakousku,
 • České republice,
 • na Slovensku
 • a v Nizozemsku.

Ve Švýcarsku dokonce figuruje v TOP3 a každoročně zde roste o 100 %. Mezi klienty Suntel Group patří nejvýznamnější světové telekomunikační společnosti: Vodafone, T-Mobile, O2, Huawei, Salt, Ericsson, Cetin a další.

Unikátní páteřní optická síť FibreNet

Vlastníka poskytovatel pasivní telekomunikační infrastruktury na Slovensku – společnost FibreNet s.r.o. nově patří do skupiny Suntel Group. Infrastrukturu a služby FibreNetu odebírají národní i nadnárodní telekomunikační operátoři, regionální poskytovatelé i státní správa.

V roce 2021 se na Slovensku dokončila jedinečná 600 km dlouhá páteřní optická síť FibreNet s kapacitou více než 86 tisíc kilometrů optických vláken. Jedná se o neutrální optickou infrastrukturu, zhotovenou podle nejstriktnějších měřítek a nejkvalitnějších součástí na území Slovenska. Poskytuje přímé propojení do České republiky, Rakouska, Maďarska a Ukrajiny.

Enkom

Skupina DRFG Davida Rusňáka se v roce 2019 rozšířila také o švýcarskou společnost Enkom, figurující přes 30 let na švýcarském trhu. Tímto spojením navýšila kapacitu pro implementaci nejmodernějších firemních technologií a plánování sítí. Do portfolia klientů náleží největší švýcarští telekomunikační operátoři a globální dodavatelé technologií jako jsou:

 1. Swisscom,
 2. Sunrise,
 3. Huawei,
 4. Axians,
 5. Cablex a mnoho dalších společností z oblasti dopravy, energie, průmyslu a státní instituce.

Enkom zaměstnává takřka stovku zaměstnanců a aktuální tržby společnosti za předloňský rok převýšily 500 milionů korun.

Autor: Michal Pecka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *