Školu MBA nevybírejte jen podle ceny

Studium MBA není zrovna nejlevnější záležitostí, nejnižší částky se pohybují okolo necelých 100 000 Kč, ty nejvyšší pak šplhají na dvojnásobek. Každý absolvent MBA vám však potvrdí, že za to vynaložené finance stály. Vklad se vám velmi brzy vrátí, jelikož odpovědí na vyšší kvalifikaci bývá lepší finanční ohodnocení, či dokonce postup na kariérním žebříčku.

Uvědomte si, že rozdíl 10 000 Kč je v takové částce docela zanedbatelný, a především tyto peníze velmi rychle dostanete zpátky. Při výběru MBA školy je tedy na místě orientovat se podle jiných kritérií než dle ceny. A podle jakých?

Zvolte si správný program

V ČR působí mnoho MBA škol a většina z nich nabízí nějaké specializace. Proto se dobře dívejte, zda je v nabídce i to, co děláte vy. Pracujete v lékařství? Pak by přece bylo hloupé vystudovat titul MBA se zaměřením na právo, ne? Programy MBA jsou rozmanité a věřte, že si ten svůj určitě najdete. Stačí hledat.

Nezapomínejte také, že neexistuje pouze MBA. Nižší formou je BBA, vyšší pak DBA. Třeba byste více ocenili nějaký z těchto programů.

Studium musí odpovídat vašim časovým možnostem

Ptáte se, jak vybrat MBA školu? Hlavním kritériem by pro vás měl být čas, který studium vyžaduje. Někde trvá jeden rok (dva semestry), jinde je rozložené do dvou let. Některé školy pořádají výuku po večerech, další o víkendech. Co bude lépe vyhovovat vám? Bude pro vás reálné jezdit na každou lekci do Prahy? Nebo radši oceníte, když budete moci většinu studia absolvovat z pohodlí domova přes internet?

Zadejte kritéria do srovnávače

Byli byste tady hodně dlouho, než by se vám podařilo prozkoumat webové stránky všech MBA škol a porovnat jejich nabídky. Naštěstí to řešit nemusíte. Na srovnani-mba.cz najdete MBA srovnání, které vám poskytne jednoznačný náhled na věc. Zadejte si požadovaná kritéria a hned zjistíte, do jaké školy se vyplatí přihlásit právě vám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *