Proč je tvorba webových stránek u jedné firmy dražší než u jiné?

Jednoduchou odpovědí by mohlo být: Protože si každá naúčtuje jinou marži. Takhle snadné to ale ve skutečnosti není. Na výsledné ceně se promítá několik faktorů a na některé z nich se společně podíváme. Vhled do cenotvorby webových stránek vám pomůže lépe si vybrat firmu, které nakonec tvorbu svého webu svěříte.

Mít svůj web je dnes nutností snad pro každou firmu a společností, které živí tvorba webových stránek, je doopravdy mnoho. Při jejich výběru hrají velkou roli reference a samozřejmě cena. Jak se na ni ovšem dívat správným způsobem?

Cenu ovlivňuje, kolik práce vývojář na vašem projektu stráví

Toto je základní a dost logické kritérium. Jestliže web nachystají za dva dny, bude cena určitě jiná, než když nad ním stráví měsíc. Doba výroby se odvíjí v prvé řadě od náročnosti projektu, protože je rozdíl, zda potřebujete komplexní eshop, nebo jen statické stránky s pár informacemi. Velkou roli ovšem hraje i způsob, jakým vývojáři web vytvářejí.

Pokud tvoří vše od základů sami, stráví tím daleko více času než v případě, kdy využijí nějaké připravené řešení. Tím připraveným řešením může být například platforma WordPress používaná po celém světě. Na WordPressu vytvoříte originální web i s e-shopem, aplikací, blogem či třeba kalkulačkou. Udělat se dá opravdu všechno, a navíc mnohem snadněji, když se nemusí vše tvořit od základů.

Výhodou systémů, jako je WordPress, je také jejich celosvětové rozšíření. Nejste vázáni na jednu konkrétní firmu, úpravy v budoucnu může udělat kdokoliv, kdo systémem umí pracovat. A takových vývojářů je opravdu spousta.

Roli hrají i služby obsažené v ceně

Když firma vytvoří web a tím to pro ni hasne, bude cena nižší, než pokud se obrátíte na někoho, kdo poskytuje komplexní služby. Pojmem komplexní tady máme na mysli také navazující online marketing – SEO, PPC atd. Marketing byste stejně museli tak jako tak řešit, jestliže chcete být na internetu vidět, a svěřit všechno jedné firmě je rozhodně plus. Ušetříte čas i peníze.

Až si tedy budete vybírat, komu svěříte tvorbu webových stránek, vždy si zjišťujte podrobnosti. Vytvoří vám web přímo na míru? Postaví ho na WordPressu? Optimalizují pro vyhledávače? Zajistí vám vytvoření textů?

Tip na závěr: Máte-li zájem o kompletní portfolio služeb za dobrou cenu, určitě by vaší pozornosti neměla uniknout firma AJAS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *