Použité vozidlo ani automobil na operativní leasing vás nezruinují


Přemýšlíte, jak získat co nejlepší vůz, když do kapsy je hluboko? I takový, jímž už před vámi někdo jezdil, může skvěle posloužit. A pokud vám nevadí, že automobil přímo nevlastníte, ideálním řešením je operativní leasing.

Podmínky pro přepis vozidla jsou jednodušší než kdy dřív

Vybrali jste si již používané auto a přemýšlíte, jak vše právně ošetřit? Papírování vám výrazně ulehčí nedávné změny pravidel přepisu vozidla na nového majitele. Od 1.1.2016 může být totiž vůz převeden na nového majitele bez jakéhokoli odhlašování, a to do 10 dnů od jeho koupě. Od počátku letošního roku myslí zákon dokonce i na ty, kdo se nemohou dostavit na úřad, a povoluje použít úředně ověřenou plnou moc k přepisu vozidla. Evidenci vozidel u nás zajišťuje registr vozidel, kam musí být každé auto provozované na území ČR zapsáno. Tento proces není nijak složitý, potřebujete jen technický průkaz a platné pojištění.

Výhody operativního leasingu

Možnost, která bývala kdysi k dispozici jen pro firmy, je nyní velmi oblíbená i v soukromém sektoru. Pokud z nějakého důvodu netrváte na tom, že chcete auto vlastnit, je z finančního hlediska výhodnější si je dlouhodobě pronajmout. Po dobu pronájmu platíte každý měsíc smluvenou fixní částku, která může být i pouhých 2 500 Kč. Ta již zahrnuje povinné ručení a havarijní pojištění. Mezi výhody operativního leasingu ovšem patří i možnost zbavit se veškerých starostí a sjednat si plný servis, kdy se do splátek započítají i technické kontroly, servisování vozu a výměna pneumatik. To vše pak nebude ležet na vašich bedrech. Operativní leasing se typicky sjednává na období 24, 36 či 48 měsíců, po jehož uplynutí lidé obvykle uzavírají novou smlouvu, aby si mohli pořídit jiný typ vozu. Výběr je dnes obrovský, můžete se tedy rozhodnout pro operativní leasing Audi, BMW nebo Mercedes i další renomované značky.

Na prvním místě bezpečnost

Ať řídíte sebelépe, při jízdě v autě na sebe malér leckdy nenechá dlouho čekat. I lehké ťuknutí může způsobit poškození, které vás vyjde na pěknou řádku peněz. Pokud jste vlastníkem automobilu, je jen na vás, abyste si zřídili odpovídající pojištění. Povinné ručení je předepsané ze zákona a vztahuje se pouze na škody, jež vaše vozidlo způsobí někomu jinému. Nemusíte pro ně chodit daleko – například Česká pojišťovna nabízí povinné ručení ve verzi Standard a Bonus. Druhá z nich vám v případě potřeby zajistí asistenční služby. Škody na vašem vlastním voze vám pak pomůže pokrýt havarijní pojištění. Všechny pojišťovny sice od poškozeného vyžadují jistou spoluúčast, ve srovnání s desetitisícovými či statisícovými škodami se však jedná o směšné částky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *