Dětství na čerstvém vzduchu


Kdo by se nechtěl občas vrátit do dětských let? Do toho krásného věku, kdy nic nemusíme, jídlo před námi přistává i ve chvílích, kdy nemáme hlad, pokoj se uklízí sám, spánek nám nechybí, naopak se mu snažíme vyhnout, a především kdy každý okamžik je ten správný čas na hru! Možná se nám tyto chvilky zdají už nenávratně ztraceny v písku času, nikdo však neříká, že nemůžeme dětství vylepšit našim potomkům.

Moderní dítě, klasické hračky

„Ta dnešní mládež, za nás tohle nebylo, my si vystačili s málem!“, slyšíme ze všech stran. Není pochyb, že doba se mění, technologie vyvíjejí, a nové generace jsou tím samozřejmě ovlivněny, avšak nejsou některé výkřiky zbytečné? Opravdu si dnešní děti již neumí hrát tak jako my? Nebo je vina spíše na straně rodičů, kteří často a rádi využívají právě možnosti moderní doby, aby svá dítka zabavili? Nátlak se strany obchodů je jistě velký, těžko se odolává všem těm blikajícím elektronickým vymoženostem, avšak když se člověk podívá pořádně, zjistí, že i nadále na trhu zůstávají hry a hračky, které pamatujeme nejen my, ale mnohdy i naše maminky a tatínkové. Zkusme tedy při příští návštěvě hračkářství sáhnout právě po nich.

Venkovní hry

Právě my dospělí jsme ti, kdo má dětem ukázat, jak si správně hrát, a to platí nejen pro hraní doma, ale i venku. Zvlášť pokud máme zahradu, možnosti jsou téměř neomezené. Houpačky, klouzačky, dětské domečky, všemožné prolézačky a spousta jiných lákadel nemusí být jen za vrátky dětských hřišť, ale můžeme je mít i na vlastním pozemku. Samozřejmě, že mnoho ze zmíněného lze vyrobit i doma, ale časové možnosti tatínků mnohdy s těmito požadavky nekorespondují. Naštěstí však existují osvědčení výrobci, na které se můžeme spolehnout a naleznout u nich kvalitní a bezpečné herní prvky. Tito mnohdy nabízí nejen vybavení pro děti, nýbrž i pro dospělé, pro příklad více na webu. Pak už nic nebrání tomu trávit společný čas na čerstvém vzduchu a jít dětem příkladem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *