Pojišťovací vykukové číhají všude, ale díky RIXO jsem na ně vyzrál

Už je to nějaký ten pátek, co se u nás ve fabrice začalo ve velkém propouštět. Na Vysočině nebyl život nikdy žádný med, a ani s prací to tu není zrovna růžové. Zvlášť když vám už není dvacet a nejste ochotní otročit za pár šupů někde u pásu. Po několika měsících marného hledání nové alespoň trochu slušné práce jsem se svůj osud rozhodl vzít do vlastních rukou a začal pracovat na sebe. Jako elektrikář a IT konzultant.

Bez pojistky ani ránu

Začátky byly takové všelijaké, naštěstí jsem měl něco málo uspořeno a manželka v té době pracovala. Asi po roce se mi začalo trošku dařit a konečně jsem dostal i pořádnou zakázku pro jeden velkoobchod, který má na Vysočině hlavní sklad. Celou firmu koupili Rakušáci a nelíbilo se jim, jak mají ve skladu nastavené automatické procesy. Manažeři šli na kobereček a začali kvapem hledat někoho, kdo jim to dá do latě. Tehdy jsem si ukousl velký krajíc, čekala na mě spousta celodenních šichet, ale rozhodně toho nelituju. Lituju jen, že jsem neměl pořádnou pojistku.

Abych to všechno zvládal, měl jsem po ruce pár Ukrajinců, kteří za mě dělali hrubší práce. A na tuhle zakázku jsem si vzal pod křídla taky jednoho kluka ze sousedství, který byl zrovna na učňáku. Na dobré slovo sousedky, jeho matky. Kluk byl trochu nemehlo, ve škole se toho moc nenaučil, ale když jsem nad ním stál a říkal mu, co má dělat, docela to s ním šlo.

Až do jeho posledního dne… To jsem ho nechal pracovat samostatně a kluk se mi odvděčil tím, že upustil elektronický terminál na čipové karty, který hlídá docházku a odemyká dveře. Terminál se samozřejmě rozbil a třicet tisíc bylo v prachu. Tehdy jsem si poprvé uvědomil, že bez pořádné pojistky to se svým podnikáním daleko nedotáhnu. I když mi to ten nešika a hlavně jeho mamka po tisícovce měsíčně spláceli, tehdy by mi pojistka vytrhla trn z paty.

Malinkatá písmenka

Ale není pojistka jako pojistka. A pojišťovny si samozřejmě chtějí hlavně vydělat. Proto mají všechny pojistné smlouvy spoustu stránek a poznámky pod čarou psané malými písmenky. Většina lidí na ně nekouká a já dlouho taky ne. To se mi vymstilo asi dva roky po epizodě s rozbitým terminálem, kdy jsem své podnikání rozšířil, vykupoval starší kancelářské počítače, repasoval je a prodávala dál. Konkurence skoro nebyla, firmy svou výpočetní techniku často darovaly za odvoz a mně se dařilo tak, že jsem si mohl koupit novou dodávku, abych nemusel při práci jezdit rodinným kombíkem.

Z nového auta jsem se netěšil dlouho a už mi ho nějaký blbec ťuknul, když bylo zaparkované v centru Jihlavy. Smůla, tohle vám pojistka nekryje, když je viník neznámý a není to hlášené ani vyšetřované, řekli mi v pojišťovně, když jsem přinesl účet za výměnu zadního světla a klempířinu… Prskal jsem, ne že ne. Ale pak jsem si řekl, že je to prostě auto na práci a ne na parádu, tak proč si dělat pro pár tisíc vrásky.

Podruhé mi ho naboural jeden z mých zaměstnanců, když vezl dva tucty notebooků a několik starých serverů, které jsem koupil od stěhující se firmy. Tohle už byla škoda za několik desítek tisíc, nehledě na náklad, který bouračku nepřežil. Pojišťovna mě znovu poslala k šípku, prý mám auto pojištěné jako soukromá osoba, ne jako podnikatel nebo firma, a tak škodu nezlikvidují. Prý to tak stálo ve smlouvě na někde osmé stránce…

RIXO je lepší než právník

To už na mě bylo moc. Sehnal jsem si právníka a prošel s ním všechny pojistné smlouvy, které jsem měl uzavřené. Firemní, soukromé, manželky, sportovní připojištění dětí… Stálo mě to majlant, právníci si berou za každou hodinu hříšné peníze, ale měl jsem z toho dobrý pocit. Až na jednu světlou výjimku, pojištění odpovědnosti zaměstnanců, měla každá pojistka mouchy. A pořádné. Postupně jsem je vypověděl a s pomocí právníka uzavřel výhodnější. A zařekl se, že to budu dělat každých pár let, aby na mě ti vykukové z pojišťoven znovu nevyzráli.

Teď už naštěstí právníka platit nemusím, kvalitu a výhodnost pojistek za mě zdarma a rychle zkontroluje aplikace RIXO. Našel jsem si i recenzi Rixo.cz, abych se předsvědčil a opravdu nejsem sám, komu rixo pomohlo. Nekoukám ani tak na body a podrobnosti jako na jednoduchý semafor. Jakmile se u nějaké pojistky rozsvítí oranžová, nemilosrdně za ni hledám náhradu. RIXO nejvýhodnější alternativy rovnou doporučuje, takže mám hned jasno a novou pojistku můžu uzavřít obratem po vypovězení té nevýhodné.

Kdysi jsem se přesvědčil, že bez pojištění to dnes nejde. Jen mi tehdy ještě nedošlo, že to pojištění musí být pořádné, a hlavně férové. Proto dnes na RIXO nedám dopustit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *