“Mikropůjčky mi vždy pomohly, nedám na ně dopustit”, říká Ondřej z Brna

V minulosti jsem jakékoli bankovní i nebankovní půjčky ze zásady odmítal – byl jsem zastánce toho, že je lepší si peníze našetřit a půjčování je cesta do pekel. Nicméně to jsem ještě netušil o tom, že existují i takové úvěry, u nichž nemusíte platit vůbec žádné úroky ani jiné poplatky. Možnost půjčit si peníze zcela zdarma už mi přišla přijatelná a když se objevila situace, v níž jsem potřeboval rychlý úvěr, o jednu rychlou SMS půjčku jsem si zažádal.

První půjčku jsem si vzal na opravu počítače

Počítač používám jak v práci, tak i doma a je pro mě hodně důležitý – trávím na něm spoustu času. Když se mi tedy porouchal a bylo jasné, že to bude chtít opravdu od specialisty, hned jsem si začal zjišťovat cenu. Potřeboval jsem, aby to bylo hotové co nejrychleji, takže i to cenu trochu navýšilo a zjistil jsem, že momentálně tolik peněz prostě nemám. Vzpomněl jsem si přitom na mikropůjčky a vybral jsem si půjčku Zaplo, která je pro nové klienty zcela zdarma. Sjednání bylo velmi rychlé, peníze jsem si vyzvedl v trafice Geco (abych je dostal co nejdřív) a bezproblémové bylo i splacení – nakonec jsem úvěr splatil ještě o pár dnů dřív a jak bylo slíbeno, nestálo mě to ani korunu navíc.

Byl jsem maximálně spokojený, půjčka předčila má očekávání

Moje první zkušenost s mikropůjčkami tak byla perfektní a mile mě překvapila – čekal jsem nějaké komplikace, ale vše bylo až nečekaně rychlé a snadné. I proto jsem si řekl, že až zas někdy v budoucnosti budu potřebovat peníze, opět se obrátím na nějakou společnost, která tento typ úvěrů nabízí.

Podruhé už jsem si mikropůjčku vzal od jiné společnosti

Už jsem si chtěl znovu půjčit u stejné společnosti jako minule, naštěstí jsem si ale včas zjistil, že tentokrát už bych nejen že platil úrok, ale hlavně by byl velmi, velmi vysoký. Vybral jsem si proto jiného poskytovatele (tentokrát Via SMS) a opět byl průběh podobný jako předtím – vše proběhlo naprosto hladce a ani tato nebankovní půjčka mě nestála žádné peníze navíc – prostě jsem jen vrátil to, co mi bylo půjčeno.

I v dalších letech jsem si několikrát znovu půjčil, vždy ale bezúročně

V životě občas nastávají nečekané nepříjemnosti a tak i v dalších letech přišly okamžiky, kdy jsem znovu potřeboval finanční výpomoc – jednou mi prostě došly peníze několik dní před výplatou, jindy jsem zas musel urychleně uhradit nedoplatek za energie. Pokaždé jsem to řešil mikropůjčkou a vždy jsem si vybral zase jinou společnost, abych mohl úvěr získat zdarma jako nový klient. Nevím, možná jsem měl štěstí, ale i když už jsem podobných půjček měl několik, vždy jsem s nimi měl jen tu nejlepší zkušenost.

Mikropůjčky bych určitě doporučil, jenom je důležité brát si je pouze tehdy, když jsou zdarma

Všem, kteří někdy uvažují o tom, že by si vzali menší krátkodobou půjčku, bych mikropůjčky jednoznačně doporučil. Ale pozor – pouze ty, které jsou napoprvé zdarma, bez úroků a bez poplatků. Druhá důležitá rada je, nepůjčovat si znovu od stejného poskytovatele – nejde ani tak o to, že už budete muset zaplatit úrok, ale problém je zejména v tom, že ty úroky jsou pak silně přemrštěné. Využívat ale nabídek na první půjčku zdarma se rozhodně vyplatí a pokud předem víte, že ji zvládnete včas splatit, jednoznačně vám je doporučuji. Pokud byste si nevěděli rady, kterou úvěrovou společnost vybrat, udělejte to jako já a použijte srovnávač půjček. Já jsem vždycky použil moje oblíbené Půjčky.cz a vždy jsem si díky nim vybral správně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *