Muži a šperky: Co by měli nosit?

Většina mužů se, co se týče šperků, omezuje pouze na snubní prsten a hodinky. Je to ale docela škoda, protože stejně jako u žen mohou hezky podtrhnout celkový dojem. Spolu se správnými botami a barvou kravaty dokáží povýšit outfit a zároveň projevit smysl pro detail.

Proč myslíte, že muži příliš nenosí šperky? Je to tím, že jim jsou nepohodlné? Ano, i to může být důvod. Pokud pracují rukama nebo chodí často cvičit, to poslední, co potřebují, jsou pánský náramek nebo řetízek točící se jim kolem krku. Pravá podstata však tkví spíš v něčem jiném: Muži nemají tušení, jak vlastně šperky nosit.

Naštěstí existují firmy, které se snaží muže v tomto ohledu trochu vzdělávat, a mezi takové patří i Trendhim – e-shop nabízející výhradně šperky pro muže. Na webu zveřejňuje také fotografie s inspirací jak jednotlivé kousky nosit a kombinovat s outfity. Pojďme si teď i my říct pár základních zásad.

Osvojte si základní principy nošení šperků

Nejdůležitější je přizpůsobit šperk dané příležitosti. Třeba korálkový náramek pro muže bude perfektně vypadat, vydáte-li se na festival, ale k obleku to asi nebude to pravé ořechové. Za druhé byste neměli míchat kovy. Buď se držte zlata, nebo stříbra, případně dřevěných korálkových náramků.

Nejdůležitější je nic nepřehánět. Pokud už si oblíbíte šperky, nemusíte to dávat najevo příliš okázale. Bohatě postačí jeden řetízek či jeden náramek, výrazné manžetové knoflíčky nebo kravatová spona. Čeho je moc, toho je příliš a nechcete přece vypadat jako od kolotočářů.

Začněte například s náramky

Jelikož v ČR nejsou mužské šperky příliš rozšířené, asi nebude úplně lehké se naučit je nosit. Proto začínejte po malých krůčcích – například téměř neviditelným koženým náramkem nebo stylovými hodinkami. A jestli si nevíte rady, klidně požádejte o radu vaši drahou polovičku, ta má se šperky určitě větší zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *