Jak požádat o úvěr při ztrátě zaměstnání?

Ztráta zaměstnání je nepříjemná pro kohokoliv a kdykoliv. V současné době je situace ještě o to vážnější, že nezaměstnanost postupně stoupá, firmy propouštějí, všude se šetří a sehnat práci je o něco těžší než dříve. Člověk musí brát to, co je. Jenže občas prostě žádné možnosti nejsou a z něčeho se žít musí. V takových chvílích přijde na řadu půjčka.

Podle finančních odborníků je vhodné mít našetřené úspory ve výši šesti měsíčních příjmů. S tím nějakou dobu vystačíte, pokud vás v životě potká nečekaná situace, jako je například ztráta zaměstnání. Je však spousta rodin, které žijí téměř od výplaty k výplatě, a pro ně je nemožné našetřit tolik peněz. V nečekané situaci potom nezbývá než požádat o půjčku. Jenže kde?

Nezaměstnaní půjčku v bance nedostanou

Jako nezaměstnaný je zcela zbytečná ztrácet čas cestou do banky. Banky si své klienty velmi pečlivě prověřují a potřebují záruku, že své závazky zvládnete splácet. Jako nezaměstnaní takovou záruku nemáte, takže jste příliš rizikový klient.

Nabízí se tedy nebankovní půjčky, které jsou v řadě věcí přívětivější. Nebankovní poskytovatelé často vůbec nezkoumají, zda máte nějaký příjem. Na to si však dejte pozor, protože pokud vás neprozkoumá věřitel, musíte si sami spočítat, zda úvěr zvládnete splácet!

Víte, z čeho budete úvěr splácet?

Je jasné, že potřebujete peníze na jídlo, energie, nájem, případně hypotéku apod. Budete však mít hypotéku z čeho splácet? Možná vám bude chodit podpora od státu, ale tu nebudete pobírat věčně. Vezmete-li si úvěr, je třeba si urychleně najít práci.

Snažte se hledat takovou nebankovní půjčku, u níž budete platit co nejnižší měsíční splátky. Rozložte si úvěr na delší období a podívejte se, zda je možné ho v budoucnu splatit dříve bez vysokých poplatků. Až budete opět zaměstnaní, úvěr splatíte rychle. Nyní pro vás každá splátka bude zátěží, takže určitě chcete, aby byla co nejnižší.

Nemusíte nikam potupně chodit

Vždycky jste se o sebe v životě dokázali postarat a teď je vám hrozně jen z toho pocitu, že musíte jít žádat o finanční pomoc? Tím se netrapte. Do vaší situace se může dostat každý, důležité je, jak se s ní dokáže vypořádat.

Pro nebankovní půjčky navíc nemusíte nikam chodit. Zažádat o úvěr můžete třeba na uverlevne.cz. O úvěr požádáte online bez osobního kontaktu. Anonymně to sice nebude, je třeba prokázat identitu (občanským průkazem, řidičským průkazem) a také poskytnout bankovní účet, na nějž vám budou peníze zaslány.

Nebankovní úvěry mají vyšší úrok, ale není na výběr

Počítejte s tím, že nebankovní půjčky mívají vyšší úrok než ty bankovní. Jako nezaměstnaní jste rizikoví klienti a věřiteli za to riziko platíte právě vyšší úrokovou sazbou. Ve své situaci však nemáte příliš na výběr. Nebankovních úvěrů je celá řada, zkuste je srovnat a najít si ten nejvýhodnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *