Kolik vám vydělá prodej automobilu na náhradní díly?

Žádné auto, ani to nepojízdné, by nemělo jen tak zůstat stát někde na zahradě, nebo hůř na veřejném pozemku. Kromě toho i zákony jsou proti. Každé vozidlo musí být ekologicky zlikvidováno. Bez potvrzení o ekologické likvidaci vám ho nevyřadí z registru vozidel. A bez vyřazení nezrušíte povinné ručení na automobil.

Zbavit se auta se zdá jako náročný úkol, obzvlášť pokud jde o auto, které není v úplně nejlepším stavu. Opak je ale pravdou. Řešením je prodej automobilu na náhradní díly společnosti, jež se přesně tímto zabývá. Vše můžete vyřešit třeba už zítra, a ještě dostanete peníze v hotovosti přímo na ruku.

Co všechno budete muset zařídit?

Jestliže se rozhodnete pro prodej auta společnosti Zahotove.cz, bude to velmi jednoduché. Prvním krokem je ozvat se, nejsnadněji přes webový formulář, kde vyplníte informace o vašem voze. Buďte tak podrobní, jak jen je to možné. Čím lépe auto popíšete, tím přesněji dokáží specialisté stanovit cenu. Udělají vám nabídku, a pokud s ní budete spokojení, domluvíte si datum, kdy si k vám pro vůz přijedou. Vy nikam nejezdíte, auto si na vlastní náklady odvezou. Podmínkou je, aby měl vůz všechna čtyři kola. Pojízdný být nemusí.

U vás na místě pak technik vozidlo prohlédne, případně mírně upraví cenu (záleží, jak přesní jste byli v úvodním popisu). Podepíšete smlouvu, dostanete peníze na ruku a potvrzení o ekologické likvidaci vozidla. S tím zajdete na úřad nechat auto vyřadit z registru vozidel. S potvrzením o vyřazení se obrátíte na pojišťovnu. A je hotovo. Jak vidíte, likvidace – vozidla je záležitostí pár dnů.

Kolik za auto dostanete?

To je nejčastější otázka, na kterou se však velmi špatně odpovídá. Záleží na tom, jaké auto doma máte. Na roku výroby, jeho stavu, poptávce po daných náhradních dílech. Cenu vám dokáží sdělit jen odborníci. Neváhejte a zkuste nezávazně vyplnit formulář. Když s částkou nebudete spokojení, prodávat nemusíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *