Jak funguje vrácení daní ze zahraničí?

V případě, že legálně pracujete v evropských zemích, jako jsou Rakousko, Německo a Holandsko, jako zaměstnanec tam budete odvádět daně. S největší pravděpodobností na těchto daních budete mít přeplatek, o nějž by byla škoda přijít, neboť se průměrně pohybuje kolem 1000 EUR. Jak jednoduše podat daňové přiznání?

Obraťte se na odborníky

Vrácení daní z Holandska, Německa a Rakouska probíhá na základě podání daňového přiznání. Co si budeme povídat, ani v Čechách se nejedná o zrovna jednoduchou záležitost. Daňové přiznání Rakousko a další země je třeba vyplnit do tamních formulářů a dle platných zákonů. Odborníci na daně v Rakousku mají zkušenosti se stovkami tisíc daňových přiznání. Proto veškeré záležitosti vyřídí spolehlivě za vás, abyste dostali přeplatek zpět v maximální výši.

Jak služba probíhá?

Pro vrácení daně Německo vyplníte jednoduchou nezávaznou žádost. Daně v Německu vám pomůže vrátit online formulář v češtině, v němž vyplníte vaše kontaktní údaje, roky, kdy jste v Německu pracovali a balíček služeb. Ceny balíčků se liší v závislosti na rychlosti vyřízení vrácení daní a míře vaší angažovanosti v celém procesu. To samé platí i pro daně Holandsko a Rakousko. Na základě formuláře se s vámi spojí váš osobní poradce, který s vámi projde všechny náležitosti a vyřídí vše potřebné na úřadech. Komunikace se specialistou probíhá v češtině.

Pro podnikání ve stavebnictví

Podnikáte-li v Německu ve stavebnictví, neobejdete se bez Freistellungsbescheinigung neboli dokumentu ohledně osvobození od stavební srážkové daně. Toto potvrzení se týká každého, jehož povolání je spjato se zhotovením stavby a samozřejmě chce dostávat 100 % svého výdělku. Jedná se o zedníky, topenáře, elektroinstalatéry, obkladače atd. Žádost o Freistellung vyřídíte též přes specializovanou firmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *