Rozhovor s franšízentem ReFresh Bistro

Začátky podnikání jsou složité. Člověk musí mít připravenou vstupní investici, hledat dodavatele, shánět zákazníky a nastavovat všechny procesy. Právě proto je, zejména pro začínající podnikatele, obvykle snazší zapojit se do nějaké franšízy.

Franšíza ReFresh Bistro získala ocenění Nejzajímavější franšíza roku 2023. Nápad je to skutečně originální. Jedná se o síť bufetů působících zejména na základních a středních školách, ale také v jiných veřejných budovách. Zřejmě víte, že na základních školách musí bufety dodržovat spoustu podmínek a nabízet jen určitý sortiment. ReFresh Bistro se s tím výborně popralo a dnes má 29 vlastních a 36 franšízových provozoven po celé ČR.

Vstupte do světa podnikání jako provozovatel bister

Do franšízy se může zapojit kdokoliv. Lze si vzít na starost jen jednu pobočku, nebo jich obstarávat rovnou několik. David Aleš jich má celkem 7. Zaměstnává 20 lidí a každou pobočku se snaží aspoň jednou týdně osobně navštívit.

„Viděl jsem reklamu na sociálních sítích v listopadu 2022, která mě zaujala. Oblast školství znám docela dobře a líbilo se mi jak jednoduchý, a přitom propracovaný koncept má ReFresh Bistro,“ popisuje David.

“Nyní mám 7 poboček ReFresh bistra a každá pobočka má odlišnou ekonomiku. Nejdůležitější je samozřejmě výše tržby a v poměru k tomu výše nájemného a energie. Dále do ziskovosti vstupuje i jak má škola zájem spolupracovat s bistrem a samozřejmě i chutě našich zákazníků. Obecně se dá říct, že zisk každé pobočky se pohybuje v průměru mezi 5-15% z tržby.”

Svým 7 pobočkám se věnuje na plný úvazek. Zajišťuje objednávky, finanční toky, plánování směn a řízení zaměstnanců.

S podporou je podnikání jednodušší

David si velmi pochvaluje úzkou spolupráci a podporu mateřské firmy Designex Food s.r.o., která síť bister provozuje. Má k dispozici telefonní linku, kam se může vždy obrátit v případě technických či jiných problémů. Prostě má někoho, kdo mu kryje záda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *