Jak se liší kompatibilní a originální tonery?

Vybíráte tonery a setkali jste se s označením originální, nebo kompatibilní náplň? Pokud ano, je dobré vědět, co to znamená a jak se liší. Díky těmto informacím si budete moci lépe zvolit variantu, která je pro vás vhodná. Obě možnosti se liší hned v několika věcech. Řadu jiných však mají společné.

Výrobce

To je hlavní věc, kterou se obě dvě varianty liší. Když se podíváme na originální variantu, je výrobcem stejná firma, která vyrábí i vaši tiskárnu. Když se naopak podíváme třeba na kompatibilní tonery HP, není výrobcem tato známá společnost, ale někdo jiný. Právě takové firmy dnes vyrábějí náplně stejně, jako producenti tiskáren.

Cena

Právě zde jsou ty největší rozdíly. Pokud vás zajímají hlavně ceny, je třeba říci, že rozdíl mezi nimi může být i několik desítek procent. Můžete se o tom přesvědčit. Pokud porovnáte třeba populární originální tonery Xerox s těmi neoriginálními, je jasně patrné, že ceny jsou opravdu značně rozdílné. Kdo chce ušetřit náklady za tisk, ten volí zcela pochopitelně možnost alternativních náplní. Tolik, co ušetří na nákupu následně ušetří i na tisku.

Kvalita tisku

Rozhodně se není čeho obávat. Někteří sice tvrdí, že originální náplně mají kvalitu tisku lepší, ale fakt je takový, že na běžném domácím nebo firemním tisku nepoznáte rozdíl. Nehledě na to, že vliv může mít i celá řada dalších faktorů, jako je kvalita a typ papíru, stejně jako nastavení vaší tiskárny. I proto můžeme říci, že kvalita tisku je v obou případech víceméně srovnatelná.

Dostupnost

Různých značek a typů tiskáren je celá řada. A většina z nich může používat i jiné typy náplní. Proto je dobré řešit i otázku dostupnosti. Ani tady se nemusíte ničeho obávat. Jak náplně originální, tak i náplně alternativní jsou dnes běžně dostupné jak v eshopech, tak i ve specializovaných kamenných prodejnách. Co z toho plyne? Že ať se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, máte jistotu, že ji bez potíží seženete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechcete zde reklamu napořád jen za 69 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *