5 nezbytných kroků při sjednávání půjčky

Získání úvěru je v dnešní době velmi jednoduché. Je ovšem třeba tento krok pečlivě zvážit a vybrat si takový produkt, který vám vaše finanční potíže opravdu pomůže vyřešit. Pokud byste si půjčku špatně vybrali, mohlo by se lehce stát, že by vám nejen nepomohla, ale naopak vaši situaci ještě zhoršila. Zbrklé rozhodnutí i v případě krátkodobé půjčky vaše problémy nevyřeší, proto je nutné každou půjčku nejprve dobře zvážit.

  1. Bankovní či nebankovní půjčka

První, co musíte udělat v situaci, kdy se pro půjčku rozhodnete, je rozmyslet si, jestli požádáte o peníze banku nebo se raději obrátíte na nebankovní společnost. Při tomto rozhodování hraje velkou roli výše částky, kterou potřebujete. Nebankovní půjčky vám narozdíl od banky poskytnou i nižší peněžitý obnos a také se nebojí poskytnout finance žadatelům, kteří mají záznam v rejstříku dlužníků. V takovém případě je ideální půjčka bez registru a solusu.

2. Prověřte si poskytovatele

Nebankovních společností, které poskytují půjčky, je celá řada, proto si je nejprve pořádně prověřte, ať máte jistotu, že jste si vybrali seriózního poskytovatele. Solidní firmu poznáte podle toho, že si o ní na internetu úspěšně dohledáte veškeré důležité informace. Mimo to vám pomůže také to, když si přečtete reference od jejich bývalých klientů.

Při výběru bankovní společnosti máte větší jistotu. Velké banky jsou totiž známé, takže u nich nehrozí, že byste naletěli nějakému podvodníkovi. I zde je ale potřeba nabídku, kterou od nich dostanete, pořádně promyslet a nesáhnout hned po první, která se vám naskytne.

3. Srovnejte si nabídky

Než se pro nějakou nabídku rozhodnete, poptejte se i u jiných poskytovatelů a všechny nabídky si mezi sebou porovnejte. Věnujte tomuto kroku potřebný čas, protože jedině tak si mezi všemi dostupnými produkty vyberete takovou půjčku, která pro vás bude doslova ideální. Sjednání úvěru je velký závazek, proto pro vás musí být jeho podmínky co možná nejvýhodnější.

4. Zvažte, jestli budete schopni půjčku splácet

Získání peněz z úvěru vám sice pomůže jednorázově doplnit chybějící finance, ale musíte mít každý měsíc dostatek peněz, abyste ho mohli bez problému splácet. Kromě toho, že zaplatíte splátku, by vám mělo zbýt dostatek peněz na vaše živobytí a k zaplacení dalších výdajů, jako je například nájem a elektřina, abyste se nedostali znovu do potíží, které byste řešili další půjčkou.

5. Přečtěte si smlouvu

Celou smlouvu o půjčce si pečlivě přečtěte. Každému bodu musíte rozumnět, abyste věděli, co podepisujete, a že jsou v ní uvedeny veškeré důležité informace. Pokud některé části nerozumíte, nebojte se zeptat a nechte si vše znovu vysvětlit. Smlouvu podepisujte teprve v momentě, kdy je vám vše stoprocentně jasné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechcete zde reklamu napořád jen za 69 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *