Finanční přilepšení díky levnějšímu povinnému ručení

Když se mluví o finančním přilepšení, tak nejčastěji v souvislosti s tím, že nějaké peníze dostanete. Fungovat to může i jinak. V souvislosti s tím, že nějaké peníze ušetříte. To znamená, že vám jich z účtu odejde méně a tak vám zbude více pro vaši potřebu. Možnost, jak si finančně přilepšit, nabízí i povinné ručení. A je jedno, jaký druh platby máte, zda je:

  • Měsíční
  • Čtvrtletní
  • Roční

Společně se podíváme na to, jakým způsobem se dá na pojistce ušetřit, aby vám požadované peníze dokázala nechat na vašem bankovním kontě, a vy jste je mohli využít pro sebe, nebo pro svou rodinu.

 Porovnáním cen k nalezením nejvýhodnější pojistky

Jak tedy takového finančního přilepšení docílit? Jak platit za pojistku nejméně? Je to jednoduché. Stačí jenom vědět, kde tu ideální najít. Správnou cestu nabízí srovnání povinného ručení prostřednictvím internetu. Možnost, která nadchne nejenom jednoduchostí, nebo rychlostí. Jednoduše si totiž zobrazíte pojišťovny, které vám tuto pojistku mohou nabídnout. A tím, že si je zobrazíte, máte možnost také porovnat jejich ceny. Jednoduše si je zobrazíte od té nejvýhodnější a rázem víte, která vám dokáže ono finanční přilepšení přinést.

Kolik peněz lze ušetřit?

Když už víte, jak si finančně přilepšit, je dobré vědět také informaci, o kolik to může být. Roli zde hraje to, jakou pojistku aktuálně máte, nebo jakou byste si sjednali bez námi doporučeného srovnání. Výsledkem může být, že úspora bude nejenom ve stovkách ročně, ale ušetřit lze i několik tisíc za rok. A jelikož auto vlastníte delší dobu, může být přilepšení v řádech několika desítek tisíc korun. Můžete za něho pořídit třeba i havarijní pojistku, jelikož ne každý ví, proč se vyplatí havarijní pojištění? A proč je dobré ho mít. A ještě vám mnoho peněz zbude. Je tedy jasné, že tento povinný typ pojistky nabídne cesty, jak peníze snadno šetřit.

Snažte se, abyste měli pojistku ve svých rukách

Aby bylo možné dosáhnout dané úspory, mělo by být vaším cílem to, že si pojistku budete vždy sjednávat sami. A to takovou, kterou sami potřebujete. Rozhoduje proto i to, jaká půjčka na auto je využívána. V případě leasingu je pojištění součástí splátky a vy nemáte možnost volby. U klasického úvěru to naopak možné je. Sami si tak nastavíte charakter pojistky, a to s přihlédnutím k tomu, aby nabídla nejnižší cenu. Jak taková vypadá? Stačí dodržet tři hlavní věci:

  • Nižší pojistné limity
  • Žádné připojištění
  • Bez asistenčních služeb

Pokud vám jde i o dobrou ochranu, je dobré zvolit vyšší pojistné limity. Určitě to není na škodu, zbývající dvě věci může suplovat třeba zmíněná havarijní pojistka, kterou sjednáte za ušetřené peníze a ještě získáte další pojistnou ochranu navíc. Jak se samozřejmě rozhodnete, je na vás.

Kdy si můžete díky pojistce finančně přilepšit?

Ta první chvíle začíná už v době, kdy kupujete auto. Možná vám prodejce sestaví nabídku. Díky chytrým telefonům se můžete podívat na internet a porovnat si ji s možnostmi, které jsou dostupné online. V tuto chvíli už zjistíte, o kolik si finančně přilepšíte, jelikož ve většině případů vychází lépe ta možnost, která je sjednávána prostřednictvím srovnávačů.

Druhá chvíle pro přilepšení nastává v období, kdy se blíží výročí vaší pojistky. Ceny na trhu se průběžně mění a je dobré je monitorovat. Stačí jednoduché porovnání a zjistíte, že se objevilo něco výhodnějšího. To pro vás znamená podání výpovědi stávajícího pojištění nového. Vaše následující platba tak může být ještě nižší, než v předchozím roce. A tento postup není problém opakovat neustále dokola. Zabere jenom pár minut, ale právě díky nim není problém ušetřit další stokoruny. A i ty mohou být ve vašem rozpočtu znát.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *