Letenky od prověřených společností doslova za pár korun

Letecká doprava má celou řadu různorodých výhod. Pokud se podíváme na výčet těch hlavních, rozhodně musíme začít trojicí pozitiv. Tyto důvody celkem jasně reprezentují to, proč lidé létají. Jedná se o:

  • Bezpečnost
  • Rychlost
  • Pohodlnost

K těmto třem musíme přidat ještě jednu důležitou věc, kterou je cenová dostupnost. Ceny letenek stále klesají, oky čemuž je možnost letět mnohdy výhodnější, než jakákoliv jiná forma přepravy. A jak získat letenky doslova za pár korun? Zde jsou naše tipy.

Využívejte známé vyhledávače

První možnost, jak najít letenky od prověřených společností, a to za pár korun, je využití takzvaných vyhledávačů letenek. Ty jsou dostupné online a jejich úkol je jednoduchý. Na základě vašich zadaných parametrů vám najdou přesně takový let, který hledáte. Co je možné na nich zadat? Primárně:

  • Letiště odletu
  • Letiště příletu
  • Termín letu

Určitě je dobré využívat jenom známé a velké vyhledávače, které obsahují mnoho prověřených leteckých společností. Naším tipem jsou v tomto směru letenky Pelikán, které jsou mezi cestovateli velmi populární. Jak pro funkčnost, tak i pro celkovou rychlost vyhledání konkrétních letů.

Dejte na cestovatelské tipy

Jistě jste se s nimi již mnohokrát setkali. Kde konkrétně? Mohou to být různé stránky na sociálních sítích, může se jednat také o blogy cestovatelů, stejně jako se může jednat o různá diskusní fóra, nebo specializované weby. Všude tam je pravidelně upozorňováno na to, se kterou leteckou společností se vyplatí letět. Příkladem mohou být New York letenky. Pokud se chystáte do USA, tedy za velkou louži, je dobré najít si let, který bude skutečně levný. Třeba takový, kdy mluvíme o možnosti zpátečního letu za cenu pod 11 tisíc korun. I taková nabídka byla v minulosti k mání.

Pravidelné akce leteckých společností nejsou nic výjimečného

Podobně jako všude jinde, tak i ve světě letenek je celkem velká konkurence. Leteckých společností je na několik desítek a tak se logicky se snaží konkurovat také cenou. A to jak běžnou cenou letenek, tak i tím, že pravidelně přicházejí s různými slevovými akcemi. Ani zde neopomeneme jeden příkladů, kterým jsou Švédsko letenky. Koho tato severská země láká, měl by vědět, že nemusí být problém tuto lokalit navštívit i za cenu okolo 2 500 Kč. A to mluvíme o zpátečním letu. Tato cena samozřejmě není zcela běžná, jelikož je spojena právě se slevovou akcí konkrétní aerolinky.

Porovnávejte ceny

Tato cesta k levným letenkám souvisí s využitím moderních online vyhledávačů. Nejenom, že vám tu správnou letenku nebo letenky najdou. Zapomínat nelze také na to, že by vám měli umožnit i jejich porovnání. Jak konkrétních letů, tak konkrétních leteckých společností. V zadaném termínu si tak seřadíte jednotlivé lety od toho nejvýhodnějšího. Co tím získáte? Množnost pořídit si letenky od prověřených společností za pár korun. Rozdíly mohou být třeba i v tisících a tak je dobré této cesty využít jak u dlouhých, tak i krátkých vzdáleností.

Vyřiďte vše online a ušetřete

Že si letenku online najdete, to jistě považujete za samozřejmost. Stejně jako i to, že si ji zarezervujete a následně zakoupíte. Větší a prověřené letecké společnosti však nabízejí i takzvaný online chceš-in. Nejenom, že tak můžete ušetřit mnoho vašeho času. Zapomínat nelze také na fakt, že díky této možnosti ušetříte i peníze. Aerolinkám tak klesají náklady na administrativu, ale i na zaměstnance, a tak mohou přinášet výhodnější ceny. Moderní cestovatel toho využívá nejenom pro možnost úspory peněz, ale i proto, že po příjezdu na letišti může zamířit v podstatě až k letadlu, a nemusí stát frontu u běžné odbavovací přepážky. I to je velké plus.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *