Externí zpracovávání účetnictví

Vedení účetnictví, je pro mnoho firem velmi časově a finančně náročné. Velké a střední firmy převážně volí variantu, externích zpracovatelů jejich účetnictví, ať již živnostníků, tak velkých firem, které se zpracováním účetnictví a vším, co s vedením účetnictví souvisí, zabývají. Jelikož, si zpracovávání účetnictví žádá kvalitní a zodpovědné pracovníky, které je třeba správně motivovat, stává se pro mnoho firem odměňování těchto pracovníků, velmi finančně náročné. Proč tomu tak je? Jelikož, se rok od roku, mění zákony a s tím narůstá administrativní zátěž těchto pracovníků, kteří se starají o firemní finance, je důležité těmto zaměstnancům, nejen přidávat práci, ale také peníze. Bohužel, tomu tak málokdy je.

Z tohoto a z mnoha, dalších důvodu, volí většina firem možnost, nechávat si účetnictví zpracovávat od společností, které se zpracováním účetnictví, daňové evidence, popřípadě auditingu zabývají. Tyto společnosti, řeší veškeré formality za firmu, pro kterou účetnictví zpracovávají, jednají s finančními a jinými institucemi jménem společnosti, jsou rychlé, aktivně spolupracují s majiteli firem a jejich služby, nejsou mnohdy tak finančně náročné, stačí si pouze vybrat z nepřeberného množství společností.

Změny v roce 2016

Rok 2016 je, co se týče změn velmi úrodný. Vezměme si například, důležité změny, které mají účetní a daňoví poradci, stále ještě v živé paměti a tou v současné době, řekla bych největší, bylo zavedení kontrolního hlášení. Které nadělalo mnoho vrásek, všem kteří se v této oblasti pohybují. Nemluvě o, pro mnohé možná banální změně ve směrné účtové osnově a s tím související změny v účetních postupech. To platí i pro změnu v účetních výkazech. Další významnou změnou, bylo rozdělení účetních jednotek do čtyř skupin, v závislosti na velikosti aktiv, obratu a průměrného počtu pracovníků a mnoho dalšího, včetně tolik propíraného zavedení elektronické evidence tržeb. I z těchto důvodů, volí firmy stále více externí účetní firmy, které budou mít jejich účetnictví plně pod kontrolou a finančně je mnohdy vyjdou levněji, než následná školení jejich účetních.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *