Běžný účet pro každého. Vybere si student i děti

Bezhotovostní platební styky jednoduše vládnou současné době. Většina občanů je dnes již vybavena běžným bankovním účtem.  Na něj přímá výplatu, zisky z podnikatelské činnosti, ale také jakékoliv jiné příchozí platby. Na druhou stranu takoví lidé disponují i přidruženou debetní kartou, s níž hradí všechny výdaje, nákupy a platby za libovolné služby a produkty.

Běžný účet je zkrátka bankovním produktem, jemuž se lze vyhnout jenom stěží. Minimálně proto, že většina zaměstnavatelů převádí výdělky zaměstnanců na jejich bankovní konta. Jde zkrátka o bezpečnou a praktickou správu finančních prostředků, které nemusíte mít doma pod polštářem.

Na své si v tomto směru přijdou nejenom dospělí jedinci, ale i děti a studenti.

Dětský účet jako určitá forma spoření

Situace, s níž se setkal bezpochyby každý. Babičky, dědečkové a tetičky s velkou radostí dávají každý měsíc vašemu malému dítku něco málo na přilepšenou, ať už si od útlého věku šetří do let budoucích. Proč to ale řešit prostřednictvím prasátka, když lze využít dětský účet.

Ano, takový bankovní produkt dokonce nemusí zatížit váš rodinný rozpočet a vy budete mít správu peněz vlastního dítěte pěkně pod kontrolou. S dětskými účty se samozřejmě pojí řada přínosných vlastností.

  • Bezplatné zřízení a následné vedení
  • Internetové bankovnictví
  • Výběry z vlastních bankomatů zcela zdarma
  • Možnost získat od určitého věku také debetní kartu

Tak vypadá moderní prasátko současné doby, které má v nabídce hned několik bankovních domů.

koruny

Studentský život s bankovním účtem

V tomto směru každopádně není opomíjeno ani na dospívající jedince, pro něž je připraven studentský účet. Ten s přihlédnutím k věku dítěte od 15 let do 18 až 25 let nabízí daleko větší možnosti.

  • Bezplatné vedení, pakliže je mladiství stále ještě studentem
  • Příchozí a odchozí platby zdarma
  • Bezkontaktní platební karta

Také studentské účty mohou mít rodiče pod kontrolu prostřednictvím sjednoceného internetového bankovnictví. V okamžiku, kdy dítě přestane studovat, automaticky dochází k přeměně studentského účtu na běžný účet, k němuž se již váží klasické obchodní podmínky.

Neotálejte a založte svým dětem bankovní konto, navíc, když je to zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *