Výhody a ziskovost výstavby energetických domů

Nízkoenergetické domy postavené společností ORCAN GROUP jsou v podstatě domy, které pro svůj provoz používají minimální množství energie. V dnešní době už se rozhodně nejedná o žádnou kuriozitu, nýbrž skutečnost. Kromě toho se dá předpokládat, že výstavba nových domů může být v budoucnu omezena určitým množstvím spotřebovávané energie. Je nutností začít se při běžném životě opírat o obnovitelné zdroje energií. Díky tomu je možné využívat energii chytře, což sníží potřebu současnosti i v budoucnu.

Hlavní výhody nízkoenergetického domu

Kromě toho, že můžete v budoucnosti očekávat nižší výdaje za spotřebu energie, existují ještě další výhody, které můžete získat, když se rozhodnete investovat do nízkoenergetického domu. Nízkoenergetické domy lépe zachovávají tepelné parametry. Čím lépe jsou vzduchotěsné příčky instalování, tím méně zvuků zvenčí se ve svém domově dočkáte.

Lepší kvalita ovzduší

Ovzduší, které je uvnitř domu, je na mnohem vyšší úrovni než v klasických stavbách. Nízkoenergetické domy jsou vybaveny systémem mechanické ventilace, který pomáhá v místnostech měnit vzduch. Tento vzduch je měněn neustále a stabilně, bez ohledu na povětrnostní podmínky. Vzhledem k udržování vlhkosti pod 45 % nevznikají v novostavbách plísně.

Více denního světla

Abychom ze slunce získali co nejvíce, používá se v nízkoenergetických domech větší zasklená plocha. Vzhledem k tomu, že tepelná izolace je vyšší než u běžných domů, mohou si to nízkoenergetické domy dovolit bez obav, že v zimě bude problém s vytápěním vnitřních prostor. Několik studií prokázalo, že vystavovat se dennímu světlu je pro člověka velice důležité – pro jeho psychické i fyzické zdraví.

Ekologie především

V neposlední řadě je potřeba zmínit také lepší to, že výstavbou nízkoenergetického domu, šetříte životní prostředí. Díky struktuře, orientaci, vzduchotěsnosti a tepelné izolaci dokáže nízkoenergetický dům čerpat co největší množství slunečního záření po celý rok. Postavením pasivního domu umožníte slunci ohřívat různé části vašeho domu, jako jsou stěny, podlahy a některé předměty, a zároveň snížíte své potřeby vytápění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *