Výhody a nevýhody investice do nemovitosti do zahraničí

Máte určitou finanční částku a přemýšlíte, co s ní? Jak to udělat, aby vám vaše peníze dál vydělávaly? Možná vás jako případnou investici lákají domy nebo byty v zahraničí, ale bojíte se složitostí, které mohou provázet celý proces? Nejedná se ale o nic nemožného. Prodej nemovitostí v zahraničí získává na své popularitě a investice do nemovitostí v zahraničí jsou stále oblíbenější. Zejména pak apartmány u moře nebo v zimních rekreačních střediscích, které snadno využijete ne jen ke krátkodobému pronájmu ale i vlastní rekreaci.

My se vám nyní pokusíme pomoci s rozhodováním tím, že vám představíme výhody a důvody, proč investovat do zahraničních nemovitostí. A zároveň vás upozorníme, na co byste si měli při tomto typu investování dávat pozor.

Koupí správně vybrané nemovitosti v zahraničí získáte byt nebo dům na atraktivním místě, který můžete sami využívat a případně jej později prodat a to ještě s pěkným ziskem. Tuto nemovitost lze ale také pronajímat. K tomu se nejvíce hodí byty a domy v turistických oblastech. Nejatraktivnější nemovitosti jsou u moře a v horách, ale i v evropských metropolích, kde je také velký turismus.

Lákavá je na této investici možnost pořídit cenově přijatelnou nemovitost a zároveň příslib vyššího výnosu, vyšší pronájem, případně rychlejší růst cen nemovitostí. Jak ale takový nákup zainvestovat? Zvolíte-li hypotéku, můžete ji řešit jak u nás, tak v zemi, kde se nemovitost nachází. Ne všechny domácí banky ale něco takového umožňují. A obvykle vyžadují ručení nemovitostí, která je na území České republiky. Rozhodnete-li se využít banku v dané zemi, budete ručit kupovanou nemovitostí v zahraničí. Tam si vás jako cizince důkladně prověří, ale se schválením by neměl být problém. Nezapomeňte ale na poplatky a daně, stejně tak jako pojištění, a seznamte se dalšími náležitostmi v dané zemi. Nepodceňujte rozdíly v kultuře a zvyklostech a raději se obraťte na někoho, kdo se na místním trhu realit vyzná.

YD HOME se mimo jiné specializuje i na tento typ investování. V nabídce mají nemovitosti na prodej na Tenerife. Rádi vám ale zprostředkují například i nemovitosti na prodej v Chorvatsku i dalších přímořských letoviscích. S důvěrou se na ně můžete obrátit a splnit si tak svůj sen o apartmánu na horách nebo domečku u moře, kde se můžete ne jen rekreovat, ale který vám zároveň bude vylepšovat každoroční rozpočet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *