Sprchový kout nebo sprchový box?

Sprchový kout ve většině malých koupelen nahrazuje vanu, která je často nepraktická. Sprchový kout šetří místo, vodu a přesto je plnohodnotným zázemím pro každodenní hygienu. V poslední době se často řeší, zda si vybrat sprchový kout nebo sprchový box.

Sprchový box pro očistu i relax

Sprchový box je hotové řešení, na rozdíl od sprchového koutu má uzavřený strop, čímž se naplňuje význam slova box. Nejběžnější je sprchový box 90×90, který je vhodný i pro menší koupelny. Zpravidla má hydromasážní panel, čímž nabízí uživateli na rozdíl od sprchového koutu maximální komfort. Na trhu najdeme i parní sprchové boxy, kdy může uživatel strávit potřebnou dobu v páře. Pravidelná masáž pomáhá lépe prokrvit tělo, zbavit vás migrény či nadměrné únavy. Nevýhodou sprchového boxu je složitější údržba. Jednotlivé části tvoří sklo, plast, trysky a záhyby, které je potřeba dokonale vyčistit.

Sprchový kout s vaničkou či bez?

Rozhodnete-li se pro sprchový kout 90×90 bez vaničky, je potřeba dbát na správné vybudování a instalaci odtokových žlabů. Snadno by se mohlo stát, že si po každém sprchování vytopíte koupelnu. Uzavřený sprchový kout je vhodný pro ty, kdo preferují při hygieně soukromí.

Sprchové závěsy nahrazují moderní zástěny a a esteticky vypadající dveře. Uzavřený sprchový kout udržuje teplo díky proudící teplé vodě. Máte-li tvrdou vodu, zástěnu je potřeba pravidelně utírat a umývat. Nevýhodou pořízení sprchového koutu je nutnost koupelnu vyzdít a vyobkládat, teprve potom vytvoříte sprchový kout. V bezbariérové domácnosti lze využít otevřený sprchový kout, který se hodí i do exteriéru k bazénu nebo na zahradu.

Vybrat si sprchový kout nebo box můžete v eshopu Levná koupelna. Vyberete si zde ze široké nabídky boxů i koutů, navíc vám zkušený personál poradí se správnou volbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *