Proč se investice do pozemků vyplatí?

Hodně lidí dělá chybu v tom, že si naspořené peníze škudlí buďto v bance, případně dokonce pod polštářem.

Je však škoda nenechávat své úspory vydělávat. Možností, jak je rozmnožit, je docela habaděj. Jednou z těch zaručeně nejjednodušších a zároveň nejrentabilnějších je investice do pozemku.

Vydělávají

Vložit peníze do koupě parcely je v naprosté většině případů zcela správnou volbou. Stavební pozemky se takřka vždy zúročí. Jejich cena totiž stoupá každým rokem, mnohdy dokonce o nižší desítky procent. Tento trend trvá již více než deset let.

I kdyby snad začaly někdy v budoucnu stavební parcely na ceně ztrácet, jistě se bude jednat jen o dočasný jev. Lidé vždy budou chtít stavět a bez vhodné půdy to nepůjde.

Nedají se zničit

Investice do domu či třeba lodi může na první dobrou vypadat velmi atraktivně. A ano, i takto se běžně vydělává. Jedná se však o mnohem větší riziko než v případě pozemků. Dům totiž může srovnat se zemí tornádo, zničit ho povodeň či lehnout popelem. Lodě se pak mohou snadno potopit.

Pozemek samotný však nic nezničí. A je jedno, jestli se přes něj přežene třeba velká voda, pořád si bude držet vysokou cenu.

Pozemkem je možné ručit

Pozemek není problém v případě potřeby dát i do zástavy. Naopak, toto se děje poměrně běžně. Kdo chce stavět nebo si pořídit již hotové obydlí, může bance ručit svým pozemkem. Stačí jen, když bude dostatečně hodnotný.

Minimální náklady

Starat se o nemovitost je často ohromná dřina, zvlášť, když je obývaná. Majitel musí totiž dbát na dodržování ohromného množství předpisů. U pozemků je situace přeci jen o poznání jednodušší.

Ty je jen potřeba důsledně zabezpečit, aby se na něm někomu nestala žádná případná újma na zdraví a samozřejmě je nezbytné za ně platit daně. Víceméně tedy stačí okolo parcely vztyčit plot a je po starostech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *