Příjemné povlečení je základ dobrého spánku. Jaký materiál oceníte?

Spánek je v dnešní době široce diskutované téma. Řada z nás přece jen nedodržuje základní spánkovou hygienu, spíme méně než šest hodin denně a děláme řadu dalších chyb. V mnoha případech nám k lepšímu spánku pomůže pouhá volba lepšího textilu. Jaká látka vám pomůže lépe usnout?

Vyzkoušejte satén

Povlečení ze saténové látky má oproti klasické bavlně (natož levnějším materiálům) řadu zajímavých výhod.

Ihned při prvním ulehnutí vás potěší mnohem příjemnější a lehčí pocit, než když uleháte na klasickou bavlnu či jiné látky. Satén má zkrátka mnohem jemnější, a tím pádem pohodlnější vlákna.

Spousta uživatelů si chválí hlavně jeho termoregulační schopnosti. Tento materiál skvěle udržuje optimální tělesné teplo, takže se během spánku nepřehříváte (což oceníte zejména v parných letních měsících). Zároveň dobře vstřebává pot a přebytečnou vlhkost. Neklouže, nemuchlá se a vypadá velmi elegantně.

Dopřejte si 100% tmu

Ani nejlepší satén vám nebude k ničemu, pokud vám v noci do okna svítí lampy. Přesně proto si nezapomeňte pořídit 100% neprůhledné závěsy. Zvolte raději některou z tmavších barev – hnědá, šedá, fialová…

Máte to štěstí a můžete si dovolit pospávat přes den? V takových situacích bohatě postačí klasické záclony (hotové záclony), které spolehlivě blokují přímé sluneční paprsky. A co víc, dodají vaší ložnici opravdu elegantní vzhled. Nenechte si ujít hlavně kusy s obloukovým zakončením.

Krásný textil za nízké ceny

Sháníte právě elegantní bytový textil? Pak pro vás máme super tip v podobě e-shopu Dante.cz. Bavíme se o jedněch z největších tuzemských dodavatelů. Na jejich stránkách najdete desítky různých druhů zboží za přívětivé ceny. Pokud objednáte za více než 1 500 Kč, máte dopravu po celé zemi zcela zdarma.

One thought on “Příjemné povlečení je základ dobrého spánku. Jaký materiál oceníte?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *