Peníze – to nejlepší v životě co jsem nezažil.

Pokud by se Vás osobně někdo zeptal zda jsou peníze to nejdůležitější, nejspíš by většina odpověděla, že ne. Skutečně i přesto, že nám peníze přináší mnoho výhod, chápeme, že jsou i důležitější věci v životě, které si za peníze nekoupíme. Avšak! I když naše odpovědi jsou z hlediska našeho a také svědomí druhých správné, realita bývá často jiná a my se s naší odpovědí neztotožňujeme. Proč to tak je?

Hodnoty se mění.

Dostáváme se do doby, kdy možná nová generace by na výše uvedenou otázku odpověděla jinak.

Komerční sdělení a tlak prostředí nám nutí představu – iluzi štěstí- že ke šťastnému životu potřebujme hodně hmotných věcí, tedy to co si za peníze koupit můžeme. Proto se tak často setkáváme s velkou zadlužeností, finanční kriminalitou, stresem a nepoctivostí. Milovat peníze je pro řadu lidí běžné a dokonce i žádoucí. Ti, kterým dobré mravy nebo zkrátka okolnosti nedovolují mít takový vysoký životní standard jako jiní, tak mlčky, nebo i veřejně si stěžují a žárlí.

Peníze=štěstí?

Tím se problém ještě prohlubuje. Nespokojenost se svou situací vede mnoho lidí k nerozumným neuváženým krokům. Někteří sázejí a doufají, že snad jednou, konečně, vyhrají a jejich život konečně nabere ten ,, správný směr“ a přitom jim plnohodnotný život uniká mezi prsty den po dni a rok za rokem. Jiní hledají způsoby jinde a mnohdy to skončí tak, že se pustí do neuvážených investic, které by za normálních okolností nikdy neudělali.

Řešení je jednoduché. Porozumění a nalezení vyrovnaného pohledu na život a peníze. Nestačí jen dokázat odpovědět na otázku zda peníze jsou nebo nejsou to nejdůležitější, ale také s opravdovým úsilím a sebezapřením nekonzumovat reklamní sdělení ať už přímé nebo nepřímé z úst jiných lidí.

Není co závidět. Spokojený může být chudý i bohatý člověk. Nespokojení, ztrápení a frustrovaní mohou být také oba. Obojí je věcí stavu osobnosti a postoje k životu. Takže úsilí zbohatnout s pocitem, že na konci této cesty je štěstí, je žalostně obelhávající.

Vymanit se ze své situace a za každou cenu, není cestou ke štěstí. Mnohem lepší, je ze situace ve které jsme vytěžit a tím, není myšleno hmotně, co nejvíc. Naučit se tajemství spokojenosti. Naučit se mít hojnost i mít nedostatek.

One thought on “Peníze – to nejlepší v životě co jsem nezažil.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *