Nejoblíbenější typy matrací. Který je vaším favoritem?

Matrace nejsou celoživotní společníci. Jednoho krásného dne přijde ke kroku, kdy musíme vybrat nový typ, na němž budeme dnes a denně uléhat. Zpravidla k tomu dochází po pěti až osmi letech, kdy matrace už není tak kvalitní oporou, jakou byla na začátku. Jenže jak si vybrat novou, která naprosto splní naše očekávání? Jaké máme možnosti?

Možností je víc než dost, což mnoho lidí neslyší rádo. A je to zcela logické – vždyť čím víc možností, tím delší výběr. My jsme však vybrali z nabízeného množství typy, které jsou mezi zákazníky nejatraktivnější a nejoblíbenější. Je mezi nimi i váš favorit?

Pěnové matrace pro každého

Vedle tradičních pružinových matrací jsou hitem také pěnové matrace, které jsou určené každému náročnému zákazníkovi. Mezi největší výhody patří především nízké pořizovací náklady, velice nízká hmotnost, také nenáročnost na údržbu. A přesně to je spojení, které je člověku velice sympatické.

Navíc dnes lze na trhu najít pěnové matrace různé tuhosti čili si opravdu přijde na své každý, kdo po nové opoře zad stojí.

Pružinové matrace do vlhka

Bojujete ve svém příbytku s nadměrnou vlhkostí? Pak si do vaší ložnice najdou cestu tradiční pružinové matrace, které samozřejmě už nejsou takové, jakými byly dřív. Čili z nich už nekoukají péra, která by vás nepříjemně bodala do zad. Dnes jsou promakanější a jsou tedy opravdu skvělým spacím společníkem, na kterého bezesporu nedáte dopustit.

Výhodou pružinových alternativ je, že se hodí právě do vlhkého prostředí. Jsou totiž dobře větrané a vlhkost opravdu nedrží.

Taštičkové matrace se hezky přizpůsobí tělu

Za zmínku stojí také taštičkové alternativy, které se dokonale přizpůsobí tělu. Mluvíme o jisté formě pružinových modelů, u nichž jsou ale pružiny zabaleny do takových váčků, díky nimž pružiny absolutně necítíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *