Kalibry ve velkovýrobě šetří čas i peníze

Každá firma chce snížit náklady, zvýšit zisk, zachovat kvalitu, zlepšit efektivitu. Tohle jsou obecné fráze. Jaké je ale konkrétní řešení? Ve velkovýrobě, která se zabývá strojírenstvím, mohou být jedním z řešení třeba kalibry. Ty mají skutečně moc uspořit čas, a tím pádem i finance.

Kalibry byste našli patrně v kategorii měřidel, avšak o měřidla v pravém slova smyslu se nejedná. Slouží sice ke kontrole rozměrů, nicméně nenašli byste na nich žádnou stupnici. Jedná se o pomůcku složenou ze dvou částí nebo se dvěma konci. Jedna je vždy dobrá a druhá zmetková. Ty přiložíte na kontrolovaný výrobek a hned vidíte, jestli rozměry sedí, či ne.

Kalibry různých druhů a velikostí

Jelikož kalibry nemají stupnici, vždy je nutné vyrobit jeden kalibr na jeden konkrétní rozměr. Právě proto se vyplatí zejména ve velkovýrobě, nikoliv ve chvíli, kdy vyrábíte pouze jeden kus daného výrobku. Je-li jeden, můžete si ho sami změřit, a vyjde vás to finančně lépe. Pokud však mluvíme o desítkách, stovkách či tisících kusech, kontrola pomocí kalibrů místo měření znamená značnou časovou úsporu. Tím pádem i finanční.

Vyrábí se v celé škále typů a velikostí. Seženete například závitové kalibry m42x1,5 určené k měření závitů, dále kalibry válečkové, třmenové a různé speciální. Dodavatelé jsou častokrát schopní zajistit také výrobu kalibru na míru podle vašeho výkresu. S tímto požadavkem se obraťte na společnost Michovský TOOLS.

Šetřete čas i náklady za zmetky

Pořízením kalibru ušetříte spoustu času, který by zaměstnanci jinak strávili nekonečným měřením každého kusu. Kromě toho snížíte zmetkovost. Zatímco při klasickém měření se člověk snadno přehlédne, chybovat je lidské, proces kontroly kalibrem m42x1,5 či jiným je tak jednoduchý, že se zmýlit téměř nelze. Budete tedy dodávat kvalitní zboží odpovídající tomu, co po vás odběratel požadoval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *