Jak vybrat kvalitní pojištění domácnosti? Poradíme vám…

Jistě jste se někdy ocitli v situaci, kdy vás buď osobně, nebo telefonicky oslovil pojišťovací agent s nabídkou kvalitního pojištění domácnosti. Takových lidí postupem času přibývá, a proto se mezi nimi logicky začínají objevovat i podvodníci. Vždy se proto raději obraťte na seriózní pojišťovací společnost, která vám nabídne kvalitní služby a produkty.

Co všechno si mohu pojistit?

Pojištění bytu a domácnosti se pochopitelně nevztahuje pouze na tyto dvě zmíněné položky. Dnes si můžete nechat pojistit prakticky cokoliv včetně administrativních budov, jejich vybavení nebo dokonce bazénu s vířivkou. Nejvíce z vás ale zvolí standartní pojištění nemovitosti v kombinaci s ochranou vnitřního vybavení, tedy domácnosti. K tomuto finančnímu produktu mnohdy dostanete pojištění občanské odpovědnosti za zvýhodněnou cenu.

Jaké jsou parametry tohoto pojištění?

Při vybírání pojištění jsou jedním z nejdůležitějších kritérií jeho parametry. Smlouva se většinou sjednává na dobu neurčitou, abyste nemuseli neustále myslet na její prodlužování. Pojišťovna z ní naopak má jistý zisk, a pokud nenastane pojistné plnění, tak prakticky nemá žádné další starosti. Samotné pojištění by pak mělo být placeno ve standartních termínech, tedy buď měsíčně, čtvrtletně nebo ročně.

Musím kvůli tomu do pojišťovny?

V době moderních technologií, kdy si přes internet zakoupíte i rohlík a kus salámu, by bylo hříchem, kdyby tak významný produkt, jako pojištění nebylo možné sjednat digitálně. Pojistit domácnost online si však můžete i vy z pohodlí vašeho domova. Na stránkách pojišťovny stačí zadat obytnou plochu v m2 a následně typ nemovitosti. Sazby pro bytové jednotky a rodinné domy se totiž značně liší. Jako poslední krok vám bude nabídnuto několik určitých nabídek, které přesně splňují vámi zadaná kritéria.

Sjednání pojištění jako takového rozhodně nepodceňujte. Při jeho výběru klidně porovnejte nabídky z různých společností, protože tímto způsobem můžete ušetřit hezkých pár tisíc. Své údaje však sdělujte pouze seriózním a prověřeným pojišťovnám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *