Dnes zřídíte účet nejenom pro dospělé, ale také pro děti a studenty

Bankovní instituce se doslova předhání v široké nabídce svých produktů. Ty jsou ostatně prezentovány nejenom dospělým osobám, ale i dětem a studentům. Typickým důkazem je běžný účet určený právě takovým jedincům v příslušné věkové kategorii.

Jestliže uvažujete o založení něčeho podobného, možná vám bude nápomocno několik následujících informací.

Proč zakládat dětský účet?

Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá. Dětský účet může sloužit jako taková elektronická pokladnička, kam budete dítěti posílat peníze do let budoucích. Takové platby navíc mohou být přijímány nejenom od vás samotných, ale také od příbuzných, prarodičů, strýců, tetiček a podobě.

Dětský účet je zakládán a veden zcela zdarma, což je nepochybně velká výhoda oproti některým běžným účtům pro dospělé. S přibývajícím věkem malé ratolesti můžete navíc požádat o bezplatnou debetní kartu.

Tímto krokem máte možnost, pustit se tak do určité východy dítěte, při níž budete apelovat na správné návyky v rámci hospodaření s penězi.

koruny

Studentský účet je dnes naprostou nezbytností

V okamžiku, kdy dítě dospěje do věku 15 let, je z něj právoplatný student a mladiství. A právě pro takovou zákazníky si bankovní domy připravily studentský účet. I v jeho případě je vedení zcela zdarma. Obvykle je však tato výhoda spojena s nutností předkládat potvrzení o studiu.

Mezi typické klady tohoto bankovního konta patří následující.

  • Výběry z bankomatů v cizině zdarma
  • Bezplatné příchozí a odchozí platby
  • Bezkontaktní platební karta
  • Internetové bankovnictví

Studentský účet je často platný po celou dobu studia konkrétního žadatele. Některé banky ale potvrzení o studiu dokonce nevyžadují a umožňující užívat tento typ účtu až do věku klienta 25 let.

Mějte peníze svých dětí pod kontrolou

V okamžiku, kdy vlastníte svůj běžný účet, disponujete bezpochyby také internetovým bankovnictvím. A právě skrze něj máte příležitost, nahlédnout na dětský účet nebo studentský účet svých ratolestí. Na jednu stranu je tedy učíte samostatnému hospodaření s penězi, na tu druhou je můžete mít pod neustálou kontrolou a dohledem. Stačí si jen vybrat z aktuálních bankovních nabídek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *