5 důvodů pro nízkoenergetické bydlení

Přejete si po celou dobu životnosti vaší stavby šetřit? V tom případě se držte nízkoenergetické výstavby. Proč do toho jít?

500 tisíc na účet

Stát si je vědom toho, že neustále se zvyšující se ceny energií jen tak nepoleví. I proto je potřeba podpořit výstavbu takových rodinných domů, které spotřebují co nejméně energie. Nízkoenergetické domy na klíč vám přinesou hned ze začátku úsporu půl milionu korun. Stačí si jen vybrat vhodná úsporná řešení a stát vás podpoří v rámci programu Nová zelená úsporám. Přejete si další důvod pro nízkoenergetické domy?

Bydlíte za několik týdnů

Další důvod, proč jít do nízkoenergetické budovy? Jelikož se ve většině případů jedná o budovu ze dřeva, je hotovo za několik málo týdnů. Již poté se můžete stěhovat a žít si podle svého. Konstrukce některých typů dřevostaveb zabere dokonce jen několik málo dnů. Zbytek času je nutno dům opatřit omítkou a nátěrem, stejně jako jej zařídit i zevnitř.

Ušetříte za energie po celý rok

Zatímco klasické domy mají velké tepelné ztráty, vy jste stále v pohodě a s úsměvem na rtu. Za energie tak ušetříte po celý rok. V zimě za vytápění, v létě za chlazení. Nebudete tak odkázat na přísný diktát cen od vašeho distributora. Konečně se vám podaří snížit účet za energie.

TIP: Jak správně porovnat ceny tepelných čerpadel poradí Abeceda-cerpadel.cz

Jste soběstační ve výrobě elektřiny

Jelikož má většina nízkoenergetických budov zabudované solární panely, nebo také tepelné čerpadlo, stáváte se nezávislými na energii, kterou je potřeba k vašemu domu přivádět. Fotovoltaická elektrárna je v podstatě místo, kde se ze slunečních paprsků, které je zde pro všechny z nás zcela zdarma, stává energie elektrická. Své notebooky, telefony, nebo další vychytávky, které dnes máme, tak stačíme pokrývat tím, co si sami vyrobíme na své střeše.

Nízkoenergetické bydlení stát podpoří částkou až půl milionu korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *