Ušetřete díky ready made firmám

Začátky podnikání bývají vždy finančně náročné. Ti, co ke svému byznysu nic moc nepotřebují, mohou být šťastní, jelikož spousta podnikatelů musí investovat statisíce korun do skladů, výrobních prostor, strojů nebo softwaru. Každá ušetřená koruna se pak hodí.

Jedním ze způsobů jak v začátcích ušetřit je pořídit si ready made s.r.o. – předzaloženou firmu, která jen čeká někde v šuplíku (proto se těmto firmám často říká šuplíkové), až si ji někdo pořídí a začne pod jejím jménem fungovat.

Jak přesně vám ready made ušetří peníze?

Víte, co všechno obnáší zakládání firmy? Musíte sepsat společenskou smlouvu u notáře, nastudovat všechny příslušné zákony, navštívit živnostenský úřad, zřídit si účet v bance atd. Úkonů je mnoho a nejednoho podnikatele už veškerá zbytečná administrativa úplně otrávila a sebrala mu nadšení. To hlavní ale spočívá v něčem jiném.

Všechny výše popsané body k zařízení vyžadují spoustu času. Vyřizování na úřadech je dlouhé a ještě delší jsou čekací doby. Založení firmy trvá několik dnů či týdnů, oproti tomu koupi ready made společnosti vyřešíte během 24 hodin. Spočítejte si ušlý zisk za všechny ty dny, které byste museli věnovat formalitám a ihned zjistíte, proč jsou ready made finančně výhodnější.

Mají ještě jiné výhody kromě úspory peněz?

Jistě. Svět není jen o penězích a ready made společnosti se prodávají i z jiných důvodů. Někteří podnikatelé vyloženě shání firmu s historií. Působí totiž důvěryhodněji na potenciální investory, zákazníky nebo banky, které začínajícím společnostem nepůjčují. Pozor si ovšem dávejte na podvodné prodejce nabízející ready made s nelibou historií, abyste náhodou nezakoupili firmu s dluhy či jinými závazky.

Ready made jsou oblíbené nejen v ČR, ale i v zahraničí, odkud k nám vlastně přišly. Také u nás si lze zakoupit zahraniční společnosti (britskou lltd., polskou Spzoo apod.). Výběru se meze opravdu nekladou. Podívejte se do nabídky prodejce Incorporated.cz a přesvědčte se sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *