Studium při zaměstnání

Dobře placená pozice ve firmě si žádá také dobré a kvalitní vzdělání. Kde ale získat kvalitní vzdělání a přitom vydělávat peníze? To je otázka, před kterou je postavena většina lidí, kteří se chtějí lépe uplatnit na trhu práce a tím zvýšit svou životní úroveň. Několik zaměstnavatelů tuto možnost seberealizace nabízí, a to buď ve formě placeného volna, či zaplacení školného po celou dobu studia zaměstnance. Ovšem těchto zaměstnavatelů není mnoho. V případě, že tedy nepatříte mezi šťastlivce, kteří mají jak studijní volno, tak jistotu zaplaceného školného, které v mnoha případech není malé, musíte se začít hodně snažit.

Jak skloubit zaměstnání a studium?

Z vlastní zkušenosti vím, že to není vůbec snadné. Pokud si naleznete zaměstnání, které ani zdaleka nesouvisí s oborem, který studujete, a zaměstnavatel nepožaduje na dané pozici vzdělání určitého typu, je skloubení práce se studiem velice náročné. Zaměstnavatel nemusí zaměstnanci umožňovat navštěvovat školu, zaměstnanec nedostává studijní volno ani jiné náhrady. Studujete takzvaně z vlastní vůle a studium si také hradíte sami. Když má zaměstnanec štěstí, může narazit na zaměstnavatele, který se aniž by musel, pokusí skloubit pracovní povinnosti zaměstnance s jeho studiem, ale takových případů není mnoho. V tom opačném případě se zaměstnavatel chová ke svému zaměstnanci s naprostým nezájmem k jeho touze po vzdělání a dělá naopak všechno proto, aby zaměstnanci studium co nejvíce znepříjemnil. Z tohoto důvodu se v současné době neustále setkáváme s lidmi v již pokročilém věku, kteří se snaží doplnit vzdělání a uplatnit se tak na trhu práce. Problémem jsou i samotní mladí lidé, kteří pokud se již nechtějí, nebo nemohou spoléhat na rodiče, kteří by je ve studiu podporovali a chtějí studovat dálkové na vysokých školách, mají v mnoha případech problém najít zaměstnání ve svém oboru, jelikož nemají dostatečnou praxi a zkušenosti. Tito lidé většinou končí v supermarketech za kasami a po večerech se učí, mnoho z nich to ovšem po čase vzdá. Dle mého názoru tento systém není postaven správně.

Tip: Pokud jste se rozhodli, že budete při studiu pracovat, váš hlavní protivník bude chybějící čas. S ním vám pomůže služba vypracování diplomové práce, případně vypracování bakalářské práce na zakázku.

Dopad na osobní život

Většina dálkových studentů škol, kteří při studiu pracují, se potýkají s naprostým nedostatkem času. Nemohou skloubit svůj osobní život se životem pracovním, natož to se studijním. Mnoho lidí svůj sen po vzdělání po čase vzdá, prostě to všechno neustojí, ti šťastnější z nich ale i přes všechna úskalí studium dokončí a zvýší tím svoje šance na trhu práce. V tomto případě se mi velmi líbí věta, kterou rádi kantoři říkají svým studentům po ukončení vzdělání a tou je,“vpouštíme Vás do života“. V případě studia při zaměstnání by se hodila spíše věta typu, „vracíme Vás do života“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *