Sprchový kout nebo vana?

Zařizujete si novou koupelnu a přemýšlíte, zda bude vhodnější sprchový kout nebo vana? Máte-li dostatek volného prostoru, můžete zvolit obojí. Při rozhodování o tom, čím vybavit koupelnu, se vždy řiďte velikostí prostoru.

Sprcha vám ušetří náklady na vodu

Sprchový kout je velmi úsporný na místo, ale také mnohem hygieničtější než vana. K osprchování potřebujeme mnohem kratší čas a také mnohem méně vody. Standardní tvar je čtverec se stranou 80 nebo 90 cm. Existují i menší, ale obtížně se v nich vysprchujete. Na trhu najdete i sprchové kouty 100 x 100 nebo 90 x 120 cm, kde se pohodlně osprchují i dvě osoby. Důležitým parametrem je hloubka vaničky. Větší hloubka zčásti dokáže nahradit samotnou vanu. Je potřeba si vybrat sprchový kout také podle toho jaké má dveře. Dveře do sprchového koutu se mohou otvírat posunováním i otevíráním. Záleží na prostoru v koupelně.

Vana a její možnosti

Moderní technologie nabízí vany různých tvarů a délek. Oblíbené jsou nejen klasické obdélníky, ale také rohové nebo volně stojící vany. Zajímavou alternativou je vana se zástěnou. Vanová zástěna vám umožní se sprchovat, aniž by voda stříkala na zem. Zástěna je posuvná a velmi praktická. Při výběru vany věnujte pozornost správnému umístění baterií a sprchy, aby nepřekážely při skládání zástěny.
vananebosprchovykout
Vana by měla mít zčásti ploché dno, nejlépe s protiskluzovým dnem. Kvalitní vany najdete na Wellmall.cz. Sprchový kout i vanu si však lze pořídit i do malé koupelny. Existují vany, které se v části pro nohy zužují, a do volného prostoru lze podobně jako puzzle, umístit sprchový kout. Máte rádi relax? Můžete si pořídit vanu s masážními prvky. Můžete si dopřát perličkovou koupel nebo vířivku. Kvalitní hydromasážní systémy mají automatický vypouštěcí systém a dezinfekci. Voda nezůstává v hadicích a nezapáchá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *