Jak se zachovat správně při vyřizování krátkodobé půjčky?

Do složité finanční situace se můžete dostat velmi snadno. Stačí, aby se vám v domácnosti rozbila pračka, lednice nebo jiná důležitá součást vybavení domácnosti. Když nemáte dostatečné finanční rezervy na nákup nového spotřebiče, jste nuceni si vzít půjčku. Možností jak si půjčit, je mnoho. Pokud si ale vyberete špatně, může to být začátek vašeho konce. Jak správně vybrat půjčku?

Novela zákona dává větší jistotu

Před pár lety český finanční trh doslova zavalily nebankovní půjčky. Někteří poskytovatelé byli spíše lichváři, než spolehlivými společnostmi. Dříve totiž stačilo mít živnostenský list a mohli jste se stát poskytovatelem nebankovních půjček. Velká změna přišla v loňském roce v podobě novely zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde). Novela zpřísnila podmínky pro poskytovatele a tím zaručila, že na trhu zůstaly jen seriózní společnosti. Vyřízení nebankovní půjčky už rozhodně není tak riskantní, jako bylo dříve. Stále více lidí začíná nebankovní půjčky vnímat jako nejjednodušší pomoc ve svízelné finanční situaci.

Správné počítání je základ

Nikdy byste si neměli půjčovat peníze, když nemáte jistotu, že vše stihnete včas a bez problémů splatit. Vše si nejprve správně spočítejte. Využít můžete například online kalkulátor, díky kterému okamžitě uvidíte, kolik peněz například tyto půjčky do výplaty nabízí a také to, kdy je budete muset vrátit a jak vysokou sumu zaplatíte navíc. Sami si potom musíte vypočítat, jestli je to pro vás reálné. Pokud by byl váš rozpočet příliš napjatý, neriskujte a radši si vezměte úvěr na nižší částku.

Rychle a výhodně? I to je možné!

Oblíbená je rychlá půjčka od Via SMS s.r.o. Funguje jako pomoc ve chvíli, kdy je na účtu ještě několik dní před výplatou prázdno, ale člověk potřebuje peníze na zaplacení energií či na běžné nákupy potravin. Nabízí peníze do několika minut od schválení žádosti.

One thought on “Jak se zachovat správně při vyřizování krátkodobé půjčky?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *