Proč jsou nebankovní půjčky výhodnější?


Jen málokdo dnes má finanční rezervy. Když se porouchá auto, lednice nebo se opozdí výplata, většinou saháme po půjčce. Vybrat si lze ze skutečně pestrého portfolia bankovních  produktů. Ten, komu banka nepůjčí, se může porozhlédnout  v nebankovním sektoru. Proč jsou nebankovní půjčky výhodnější?

Vyřízení z domova

Nebankovní půjčky si můžete sjednat z pohodlí domova. Stačí mít PC, tablet, chytrý telefon či notebook s přístupem na internet.  K vyřízení půjčky nepotřebujete hromady dokumentů jako v bance. Stačí jen několik kliknutí a peníze si můžete vybrat ze svého účtu během pár hodin či dokonce minut, pokud máte účet ve stejné bance. Už nemusíte jezdit s pobočky na pobočku nebo do vedlejšího města, abyste si porovnali nabídky půjček a teprve poté si vybrali tu nejlepší.

První půjčka zdarma

U krátkodobé nebankovní půjčky nesmíme opomenout jednu velkou výhodu. Tou je  první půjčka zdarma. Její výhodnost spočívá v tom, že při vrácení půjčky vrátíte čistou půjčku bez úroků a všech  poplatků. Ovšem pozor, tato nabídka je určená pouze novým klientům, kteří si u vybrané společnosti ještě nikdy nepůjčili. Půjčit si takto výhodně lze zpravidla částky do 10 000 Kč. Podmínkou je dodržet termín splátky bez dalšího odkladu. Tímto byste o svou výhodu přišli.

Peníze do několika minut

Další výhodou nebankovních půjček je fakt, že peníze obdržíte do několika minut. Nebankovní půjčky si sjednáte, aniž byste museli dokládat potvrzení o příjmu či jiné dokumenty. Dnes i mezibankovní převody trvají poměrně krátkou dobu. V případě, že máte účet ve stejné bance jako poskytovatel půjčky, můžete mít peníze za pár minut na účtu.

Výpočet splátek online

Chcete-li si půjčit peníze prostřednictvím nebankovní půjčky, okamžitě víte nejen kolik si můžete půjčit, ale také kolik peněz musíte vrátit, kolik zaplatíte na úrocích a na dalších poplatcích. Snadno si tak nasimulujete půjčku podle svých potřeb. Každá společnost, která poskytuje nebankovní půjčku, má tento kalkulátor na svém webu a je součástí žádosti o půjčku. Poté, co si vyberete potřebnou sumu, jste přesměrování na další krok, což je vyplnění formuláře.

Díky online srovnání ušetříte

Půjčit si peníze je dnes lehké, bohužel mnoho lidí opomíjí fakt, že jen pomocí srovnání lze ušetřit. Než se pustíte do sjednávání půjčky, využijte online srovnání půjček. Online srovnání je zdarma a zabere pár minut vašeho času oproti osobnímu obíhání poboček. Při srovnávání půjček je nutné vědět pár údajů, které vám usnadní výběr:

  • výše půjčky
  • na jak dlouho
  • jak rychle peníze potřebuji
  • zda mám z čeho splácet
  • kolik je úrok
  • jaká je sazba RPSN
  • opravdu potřebuji půjčku

Do srovnávače zadáte pouze typ půjčky a částku. Chytrá kalkulačka vám za pár sekund ukáže, která půjčka je výhodná a které je lepší se naopak vyhnout. Zvolenou půjčku si můžete sjednat ihned. Jedním stiskem tlačítka jste přesměrováni na web dané společnosti, kde si půjčku sjednáte. Při sjednávání půjčky se zajímejte o parametr, kterým je RPSN. To vám řekne, kolik za půjčku zaplatíte celkem v průběhu jednoho roku.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *