Proč je zlato pro investory tak atraktivní?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Skvělá ochrana před inflací

Nakoupit dostatečné množství zlata se vyplatí nejen pokud chce člověk vydělat pár korun navíc, ale žlutý kov rovněž velmi dobře funguje i jako efektivní protekce před inflaci.

Zlato totiž na rozdíl od velké řady jiných komodit neovlivňují žádné finanční či jiné krize, alespoň tedy ne negativně. Většinou naopak jeho hodnota během takovýchto časů roste, jelikož se zvyšuje poptávka.

Důležité je hlavně koupit vhodné zlato. Každý typ se totiž pro účely investice nehodí. Rozhodně není dobré pořizovat si například šperky. Velmi rizikové se jeví třeba virtuální zlato a investice do akcií zlatých dolů jsou už vyloženě vyhozené peníze. Valná část z nich už není produktivní.

Jedinou relevantní možností jsou pouze slitky a investiční. Obé není problém nakoupit i u nás. Slitky, na rozdíl od mincí, se však u nás pouze prodávají, ale nevyrábí. Obvykle se jedná o produkty pocházející ze Švýcarska.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *