Povinné ručení za kačku Vás nemusí vyjít tak levně, jak si myslíte

Také Vás zaujalo rekordně levné zákonné pojištění vozidla? Sjednali jste si ho, ale pořádně jste si nepročetli smlouvu a odstavec o pojistném plnění? V tom případě se mějte na pozoru. Extra levné povinné ručení by Vás v případě nehody mohlo vyjít pěkně draho!

Podle většiny průzkumů je pro Čechy nízká cena všeobecně velmi důležitá. Lidé se proto snaží ušetřit i na tam, kde by se šetřit nemělo. Třeba na povinném ručení. Ve snaze ušetřit například 200 korun si majitelé aut sjednávají nejlevnější povinné ručení s těmi opravdu nejnižšími limity pojistného plnění. Díky tomu sice nějakou tu korunu ušetří, ale pokud dojde k nehodě, musí vše, co limity přesáhne, doplatit ze svého. A při srovnání takových případů nehod automobilů rychle zjistíte, že často se nejedná o zrovna malé částky.

S limity zákonného pojištění si nezahrávejte

Nejnižší limit povinného ručení je v České republice stanoven zákonem na 35 milionů korun. Řidičům proto tato částka přijde dostatečná, vždyť jde přece o spousty peněz, ale opak je pravdou. V případě, že kvůli havárii někdo skončí trvale postižený nebo dokonce přijde o život, vyšplhá se škoda na mnohem vyšší částky. Někdy ani není nutné někoho zmrzačit nebo zabít. Stačí, když řidič auta vážně zraní třeba podnikatele, který díky němu přijde na dlouhý čas o svou mzdu. Taková suma z nehody automobilu se pak může vyšplhat na desítky milionů korun.

Ne vždy se extra výhodné nabídky vyplatí

Ve snaze nalákat více klientů, pojistitelé používají na neopatrné motoristy různé fígle. Mezi ty nejčastější patří nabídka asistenčních služeb k zákonnému pojištění auta jako bonus. Samozřejmě zdarma. Po této výhodě většinou každý řidič skočí a myslí si, jak na tom nevydělal. Radost ho ale přejde ve chvíli, kdy dojde k nehodě nebo se mu auto rozbije uprostřed polí. Jeho pojistitel mu sice pomůže zorganizovat pomoc od asistenční služby. Nicméně poté, co tato přijede, řidič auta zjistí, že všechny služby musí zaplatit z vlastní peněženky.

Online srovnávače pomohou k lepším podmínkám

Ten, kdo chce ušetřit, a zároveň nechce riskovat, může vyzkoušet některé z online srovnávačů povinného ručení. Zde totiž je možné do formuláře vyplnit všechny své požadavky, a pak získat srovnání nabídek od různých pojišťoven, ze kterých si určitě vyberete. Navíc si zde snadno můžete sjednat různé druhy připojištění, aniž by jste museli sjednávat například havarijní pojištění. A to se přece vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *