Ocenění mincí, které máte doma, umí překvapit

Máte doma numismatickou sbírku, nebo třeba jen starou zašlou československou minci či malý unikát z dob Rakouska-Uherska? Asi vás to překvapí, ale mohly by mít obrovskou sběratelskou cenu. Přijďte si je nechat ocenit fundovanými odborníky.

Nechte si ocenit svoje domácí poklady

Pražská mincovna podruhé v tomto roce otevře zájemcům o ocenění mincí a numismatických sbírek. V pražském Obecním domě, U Prašné brány, proběhne v pátek, 3. dubna od 10:00 do 15:00 hodin speciální akce s rakouskými experty, předními znalci v oblasti numismatiky a odborníky rakouské centrální banky,panem Ladislavem Křečkem a Alexandrem Schwab-Trau. S jednotlivými kusy mincí můžete přijít bez ohlášení. Pokud plánujete oceňovat více než 10 mincí, je vhodné si rezervovat časový prostor právě pro vaši sbírku.

Tato nová služba Pražské mincovny proběhne v její oficiální prodejně již podruhé. Zdarma tak každý získá možnost ocenění soukromé i rodinné sbírky, nebo kusových nálezů v pozůstalosti, či jen tak náhodou, při rekonstrukci i vyklízení nemovitosti.

Cena zlata roste

Proč je vhodným zrovna nyní zjistit cenu svých „pokladů“? Aktuálně roste cena zlata. Je na svém sedmiletém maximu a odborníci bez nadsázky začali rok 2020 nazývat zlatým rokem. Ti, co zlato, ať již jako zlaté slitky či investiční mince, nakoupili za účelem rychlého zhodnocení, aktuálně prodávají. Jiní zas nakupují, protože se prodávají třeba i zajímavé numismatické sbírky a unikáty. I ta vaše může být tou, o kterou se zájemci doslova poperou. Je proto dobré znát její cenu a třeba ji zrovna nyní příhodně zpeněžit.

Růst ceny zlata je nyní celosvětovou záležitostí. Roste i v České republice. Ještě lépe, pokud jde o výkup zlata, je na tom Slovensko. To díky tomu, že se Slovákům nepromítá do ceny zlata kurz české koruny vůči euru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *