Na co si dát pozor při hledání pronájmu během studia na VŠ

 

Nastoupili jste na vysokou školu a zjistili jste, že pro vás kolejní život není úplně to pravé ořechové? Není třeba věšet hlavu! V dnešní době není prakticky v žádném městě problém s tím, abyste sehnali podnájem, jehož cena se obvykle příliš neliší od kolejí. Pamatujte ale na to, že si musíte některé věci jednoduše pohlídat!

Napoprvé nic nepodepisujte!

V každém případě byste se neměli nechat oklamat prvním dojmem! Je sice skvělé, že vás budoucí bydlení na první pohled uchvátilo, rozhodně to však neznamená, že byste měli něco podepisovat hned během první schůzky. Smlouvu si nechte poslat na email a důkladně ji doma v klidu prostudujte. Zabráníte tím tomu, že se upíšete k něčemu, co si budete později mnohokrát vyčítat.

Smlouva je základ!

Pamatujte na to, že vaše bydlení by mělo být vždy podloženo nějakou smlouvou. Je sice hezké, že byste mohli někde bydlet o něco levněji bez smlouvy, přijdou však situace, kdy se budete muset prokázat svým místem pobytu. Stranou je přitom v této chvíli možné ponechat skutečnost, že se dostáváte i do střetu se zákonem.

Poznejte své spolubydlící!

Pokud v bytě nebudete bydlet sami, v každém případě se vyplatí poznat své budoucí spolubydlící. Můžete se sice domnívat, že jste velmi tolerantní a vyjdete s každým, někdy ale zjistíte, že s jistým typem lidí ani při nejlepší vůli nevyjdete. V okamžiku, kdy máte podepsanou smlouvu, to už ale majitele bytu samozřejmě nemusí nijak zajímat.

Informujte se, co vše je započteno v ceně!

Zřejmě nejdůležitějším bodem smlouvy bude cena za pronájem. Zde se ujistěte, zda jsou v ní již zaneseny poplatky. Pokud tomu tak není, mohl by se vám pronájem ještě řádně prodražit! Obecně se soudí, že poplatky za jeden metr čtvereční tvoří okolo třiceti korun.

Jestliže se budete držet výše zmíněných rad, vaše naděje na pronajmutí bytu, v kterém strávíte příjemné chvíle v průběhu svého studia, jednoznačně stoupne o desítky procent!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *