Jaké druhy nemovitostí se dají prodat přes výkup?

Výkup nemovitostí je tu pro všechny, kdo potřebují peníze rychle a bez starostí. Dokonce ani právně zatížená nemovitost není překážkou k tomu, aby se výkup uskutečnil. Jelikož nemovitost prodáváte přímo firmě, která výkup organizuje, zbavíte se zdlouhavé administrativy, nemusíte řešit inzeráty, prohlídky ani několik návštěv advokátní kanceláře. Jaké nemovitosti se vykupují nejčastěji a jaká jsou jejich specifika?

Co se vykupuje?

Výkup domu je oblíbený, ale také náročnější a poměrně rizikový. Důvodem je to, že u domů se cena odhaduje hůře a následný prodej firmou trvá déle. A rychlost prodeje je zásadní i pro danou firmu – čím dříve ji přeprodají, tím vyšší bude její zisk. O něco lépe na tom jsou menší a levnější domy, o které je větší zájem.

Nejproblematičtější je výkup nemovitosti ve spoluvlastnickém podílu. Výkupní cena většinou není nijak závratná, na druhou stranu se vlastník v minulosti nejspíš pokoušel svůj díl neúspěšně prodat, takže výkup může být jeho poslední šancí na zisk.

Výkup bytů je oproti domům výhodnější, prodávají se totiž nejrychleji a jsou žádaným artiklem. Pokud se rozhodnete pro výkup bytu, máte šanci získat nejvyšší procento z tržní ceny.

Co se týče výkupu pozemku, záleží na jeho vlastnostech. Nejlépe se prodává orná půda nebo stavební parcela, naopak louka, sad nebo atypický pozemek jsou nejméně žádané. Výkup je tak často jedinou možností, jak za pozemek získat alespoň nějaké peníze. Připravte se ale na to, že výkupní cena nebude tak vysoká.

Na co si dát pozor?

Pokud se rozhodnete pro výkup nemovitosti, vyberte si k tomu spolehlivou a seriózní firmu. Jedině tak se vyhnete riziku a nemalé finanční ztrátě. Je třeba mít na paměti, že výkup za tržní cenu je pro firmu nerentabilní, proto zbystřete, pokud se vám nabídka zdá až příliš dobrá. Nebojte se firmu prověřit v obchodním rejstříku a prohlédněte si recenze ostatních zákazníků.

One thought on “Jaké druhy nemovitostí se dají prodat přes výkup?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *