Jak vypadá správně vybraná zdravotnická obuv?

Zdravotní sestřičky, ale také lékaři nebo další nemocniční personál. Ti všichni tráví velkou část dne na nohách, a právě proto by měli věnovat značnou pozornost výběru obuvi. V ordinacích bývá zvykem se přezouvat. Ale do čeho přesně?

Jak by měla vypadat zdravotnická obuv? Můžete ji sehnat v obchodech specializujících se na prodej oblečení a obuvi přímo pro zdravotníky. Podívat se dá i v klasických obchodech s obuví, pokud víte, co máte hledat.

Prodyšnost, aby se vám nepotily nohy

V obuvi, kterou si pořídíte, budete trávit 8 h denně, nebo dokonce více, pokud máte delší směny. Noha by po tak dlouhou dobu neměla být v uzavřené obuvi. Vyberte si tedy přezůvky, které jsou otevřené, ovšem ne moc. Příliš otevřená obuv znamená vyšší riziko zranění nohy, pokud vám na ni něco spadne. Popřemýšlejte tedy, jestli vám více vyhovují klasické pantofle, nebo by bylo lepší něco jako crocsy. V každém případě musí obuv větrat, ať se vám nepotí noha.

Kvalitní podrážka, aby vám to neklouzalo

Nepříjemná zranění mohou nastat i z důvodu uklouznutí. I když se pohybujete uvnitř nemocnice či zdravotnického zařízení, můžete uklouznout po mokré podlaze apod. Proto je dobré zvolit obuv s kvalitní podrážkou, co vás podrží.

Originální design, aby ladily

V nemocnicích se obvykle nosí oblečení a obuv bílé barvy. U přezůvek si rozhodně můžete dovolit zajímavější odstín nebo oblíbenou barvu. Problémem nebudou ani vzory – třeba bílé pantofle s květinkami. Není nutné zůstávat u sterilní bílé.

Upevnění, aby nepadaly

Dobré jsou přezůvky, které mají upevnění na patě, tedy obvykle nějaký pásek přes patu. Díky tomu vám nesklouznou z nohy.

A kde sehnat pracovní obuv, co všechno tohle splňuje? Podívejte se do e-shopu Fomipro. Kromě obuvi tam prodávají také sesterské haleny a další oblečení pro pracovníky ve zdravotnictví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *