Jak se zbavit plísně v domácnosti

Trápí vás zčernalé rohy a neustále vlhký vzduch? Představovali jste si bydlení v novostavbě jinak? Poradíme vám, jak se zbavit plísně.

Pokud jste se nastěhovali do nového bytu či domu, můžete mít doma neustále vlhko, pomalu schnoucí prádlo a neustále orosená okna. V novostavbách se ještě rok či dva po dostavbě drží mnoho vlhkosti z omítek, nové malby. Vlhkost často podporují nová a kvalitní okna. Řešení, jak se zbavit plísní je hned několik:

Pravidelně větrejte

Máte-li možnost, pravidelně otvírejte okna a větrejte. V zimě krátce a intenzivně, v létě po celý den. Uděláte-li občas průvan, vlhkost z bytu lépe vyženete. Nemůžete mít stále otevřená okna? Využívejte mikroventilaci. Koupelny a kuchyně bez oken by měly být vybaveny odvětrávacím zařízením.

Nevytvářejte více vlhkosti
Vlhkost v bytě si zvyšujeme i sami sprchováním, vařením, praním a sušením prádla. Pokud v místnosti neproudí vzduch, pára se usadí a vsákne do zdí. Pomůže při těchto činnostech otvírat okna, při vaření pustit digestoř. Při věšení prádla více topte nebo větrejte. Na webu
Vzdušín.cz najdete přístroje, které pomohou odsát přebytečnou vlhkost při sušení prádla.

Pořiďte si odvlhčovače vzduchu

Pokud vám větrání ani topení nijak zvlášť od tvorby plísní nepomáhá, pořiďte si odvlhčovač vzduchu Sinclair, který dokáže zabránit vzniku plísní nastavit správnou relativní vlhkost v bytě a zabránit usazování vlhkosti. Vysoušeče vzduchu nasají vlhký vzduch, který přes chladič ochladí až na úroveň rosného bodu a tento chladný vzduch vrátí zpět do místnosti.

Odvlhčovač vzduchu Olimpia Splendid funguje na stejném principu. Umístit jej můžete do koupelny, do obývacího či dětského pokoje i do ložnice. Pravidelným odvlhčováním vzduchu zabráníte tvorbě plísní navždy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *