Rusňákova DRFG, dluhopisy a vliv regulací na vývoj kapitálového trhu

Regulace zaznamenala řadu dost velkých změn a kapitálovému trhu spíše prospěla. Fondy DRFG, které vede David Rusňák a jeho dluhopisy, celou situaci bedlivě sledují. Zvýšila se ochrana investorů. Pravidla investování omezují potenciální rizika a snižují se také potenciální zisky. Změna pravidel v důsledku finanční krize, z velké části způsobená bankami, ovlivnila i bankovní sektor. Přeregulování bank, které pochybily, bylo především politického rázu. Tato regulace překročila své hranice. Náklady finančních institucí v souvislosti s regulací zdražují jejich služby a tlačí na ziskovost bank. To nemá moc dobré důsledky.

DRFG nemovitostní fond a nové nemovitosti

Nemovitostní fond ihned po založení spravoval nemovitosti v hodnotě 210 milionů korun. Během jednoho roku se rozšířil na správu nemovitostí v hodnotě 963 milionů korun. Nyní sahá číslo ještě výš. Do fondu DRFG byla zakoupena poliklinika ve Vyškově. Jde o nestátní zdravotnické zařízení s třiceti nájemníky vykonávající lékařské profese. Podobná zařízení budou fondy DRFG Davida Rusňáka kupovat i do budoucna. Ve Fondy spravují převážně retailové nemovitosti a spektrum je třeba rozšířit. Další nemovitost je na náměstí Svobody 20 v Brně s kancelářskými a retailovými prostory. Zajímavý je i retailový park v Kyjově s několika nájemníky. Recenze a diskuze jsou důkazem, že nemovitosti představují pro lidi jistotu, na kterou si mohou na rozdíl od klasických dluhopisů sáhnout.

DRFG a financování nemovitostního fondu

Nemovitostní fond DRFG, který vede David Rusňák, byl založen v Lichtenštejnsku, ale významně do něj bylo začleněno české právo. Česká národní banka pak umožnila zahraniční fond prodávat na území České republiky také retailovým zákazníkům, a nejen pouze kvalifikovaným investorům. Pro tento fond tedy platí maximální 50% úvěrový limit, který poskytla banka a je k němu zřízeno zástavní právo. Vše je také transparentně zveřejněno v obchodním rejstříku. Tam je ale úvěr uvedený vždy v první načerpané výši a průběžné ani mimořádné splátky bance nezohledňuje. Nyní již není v tak závratné výši.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *