Kde pořídit kvalitní vzduchotechniku?

Bez kvalitní vzduchotechniky se dnes neobejde žádná průmyslová budova, pokud uvažujete o založení firmy, zvažte také instalaci vzduchotechniky ve svém sídle. Vzduchotechnika umí upravit vzduch a přepravovat jej. Své využití má nejen v průmyslu, ale také v domácnostech.

Pro špatně odvětrávané prostory jako jsou koupelny, kuchyně či prádelny lze pořídit odvlhčovače vzduchu, které zabrání vzniku plísní a nadměrné vlhkosti v těchto místnostech. Důležité však je, aby byla vzduchotechnika správně nainstalována. Kvalitní vzduchotechnika vás zbaví orosených oken i nepříjemné vlhkosti.

Na webu Remko.cz si lze vybrat z celé řady pomocníků pro průmysl i domácnost. Kvalitní vzduchotechniku vyžadují také nízkoenergetické domy. Suchý vzduch v interiéru je měněn na vlhčí, který nás nedráždí v krku.

Tepelné čerpadlo šetří přírodu i peněženku

Chcete-li ušetřit na vytápění, pořiďte si tepelné čerpadlo. V domácnostech se využívá nejčastěji čerpadlo na systému vzduch-voda. Jejich zdrojem je venkovní vzduch, provoz je možný i bez vrtů a plošných kolektorů a přesto pokryje většinu nároků na teplo v domácnosti. Často je vyžadován doplňkový zdroj jako je krbová vložka nebo stávající kotel či solární panely.

Jak čerpadlo funguje? Vnější jednotkou je nasáván venkovní vzduch, ze kterého se odebírá tepelná energie a opětně je tento již ochlazený vzduch vyháněn do prostoru. Vnitřní jednotka umístěná v prostoru zajistí výrobu topné vody. Výhodou je nízká pořizovací cena, vysoký výkon a jednoduchá instalace. Nevýhodou naopak je nižší účinnost pokud udeří silné mrazy. V tom případě je vhodné mít již zmíněnou další jednotku jako například krb. Vnější jednotka musí být umístěna na volném prostranství s dobrým přístupem vzduchu. Vhodné je umístění na jižní straně domu na fasádu nebo na střechu či jiný objekt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *