Jak porazit inflaci? Investujte do dluhopisů

V současné době, která bude jednou nazvána dobou post covidovou, děsí svět rychle rostoucí inflace. Vlády totiž vydaly na boj s pandemií spoustu financí, které nyní potřebují získat zpět. Neustálý tisk nových peněz zvyšuje inflaci, která nakonec dluhy vlád zaplatí – ovšem z vašich před pandemických úspor. Jedním z mála způsobů, jak své těžce vydělané peníze ochránit před inflací, je jejich investování do něčeho, co v čase získává na hodnotě a před inflací vás tak ochrání. Možností, kam investovat je mnoho – akcie, kryptoměny – které však sebou nesou velké riziko ztrát. Pokud chcete mít jistotu, že o své peníze nepřijdete, je lepší zvolit kvalitní dluhopisy, u kterých předem víte, kolik na jejich nákupu vyděláte a za jak dlouho.

Jak fungují dluhopisy

Dluhopis je cenný papír, který investor kupuje za účelem zapůjčit peníze emitentovi, za což obdrží v předem domluveném časovém horizontu původní částku spolu s předem známým úrokem. Dluhopisy mohou být státní, ale také soukromé. Například dluhopis od firmy Uniprospe.eu, splatný v prosinci 2022 vám vynese za rok 9,5 %, což je částka, díky které vás inflace nebude muset trápit.

Proč právě Uniprospe.eu?

Pokud investujete peníze do dluhopisů, měli byste si vybrat firmu, jejíž produkt je udržitelný a má nějaký smysl. Byznys firmy Uniprospe je právě takový. Zabývají se likvidací odpadního polymeru ze starých pneumatik pomocí tzv. pyrolýzy a následným využitím vzniklého produktu ve stavebnictví. Pomáhají tak řešit jeden z nejpalčivějších problémů současnosti – znečištění přírody odpadními plasty. Díky dluhopisům Uniprospe máte nyní příležitost se na tomto úkolu podílet také, a navíc na tom velmi slušně vydělat. Pokud pro vás ochrana přírody není jen prázdným pojmem, jsou pro vás dluhopisy Uniprospe jasnou volbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *